Galatasaray’ın Fan Token’ı (GAL) Şampiyonluk Yarışının Heyecanıyla Birlikte Yükseliş Yaşadı

Kriptocat Haber Editörü
Galatasaray’ın Fan Token’ı (GAL) Şampiyonluk Yarışının Heyecanıyla Birlikte Yükseliş Yaşadı

Muhteşem Lig’de bugün oynanacak ve kıyasıya bir çabaya şahit olmamızı sağlayacak şampiyonluk maçları öncesinde Galatasaray’ın fan token’ı GAL, önemli bir yükseliş sergiledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün oynanacak maçlarla birlikte Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ortasındaki şampiyonluk yarışı sonuçlanmış olacak. Bu maçların heyecanıyla birlikte sarı kırmızılı takımın taraftar token’ı GAL’da da artış yaşandı. GAL, son 24 saatte CoinMarketCap bilgilerine nazaran %150’ye yakın artış gösterdi. GAL, gün içinde 35.35 dolara ulaşarak yeni bir ATH belirledi.

Galatasaray’ın Fan Token’ı (GAL) Şampiyonluk Yarışının Heyecanıyla Birlikte Yükseliş Yaşadı

Öte yandan Futbol Arena’da yer alan bir habere nazaran Galatasaray Spor Kulübü, dijital para dünyasının son vakitlerde ilgi gören fan token pazarından 4 günde 50 milyon TL’lik gelir sağlamış oldu. Hususla ilgili açıklama yapan Chiliz, Socios.com Türkiye Yöneticisi Altuğ Öztürk, şunları söyledi:

“Galatasaray taraftarlarının birinci günden itibaren dünyanın her yerinden kulüplerine takviye olduklarını gördük. Bilhassa Avrupa’nın birçok ülkesinden Galatasaray taraftarları ve futbolseverler $GAL Fan Token aldı. Son birkaç günde bu takviyeleri çok daha fazla artarak kulüplerine 50 milyon TL’lik gelir kalemi yarattı. Kulüplerin maç günü gelirleri üzere birçok gelir kaleminden yoksun olduğu bu periyotta, biz de taraftarlar ile birlikte kulüplerimize gelir sağlamaktan son derece memnunluk duymaktayız.”

GAL, yazının yazıldığı sırada 29 dolardan süreç görüyordu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.