Finans Devi Uyardı: Bitmedi, Bitcoin Bu Dipleri Görebilir!

Kriptocat Haber Editörü
Finans Devi Uyardı: Bitmedi, Bitcoin Bu Dipleri Görebilir!

Finans devi Fidelity’nin küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin (BTC)’in fiyatının henüz dibe vurmadığını gösteren bir patern fark ettiğini söylüyor. Fidelity yöneticisi, tekrarlayan dalga modellerini haritalayarak fiyat dalgalanmalarını tahmin eden teknik bir analiz yöntemi olan Elliot Dalga Teorisine atıfta bulundu ve Bitcoin’in en kötü senaryoda 23.000 doların altına veya 30.000 doların biraz altına düşebileceğini tahmin ettiğini açıkladı.

Finans Devi Uyardı: Bitmedi, Bitcoin Bu Dipleri Görebilir!

Fidelity yöneticisinden Bitcoin tahmini

Fidelity’nin küresel yöneticisi Timmer, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir tweet’te, “Son zamanlardaki en yüksek seviye olan 64,870 dolardan bu yana grafik modeline baktığımda, 5 dalgalı bir düşüşün ortaya çıkabileceğini düşünmeden edemiyorum. Bunu Bitcoin (BTC) grafiğine uygulayalım. Şimdiye kadar 11.791 puan için 64.870 dolardan 47.079 dolara düşmüş gibi görünüyor. 2. dalga 59.588 dolara çıktı, bu da 1. dalganın %70’lik bir geri çekilmesiydi. 3. dalga 29.571 puanlık bir itici güçle 30.017 dolara düştü, bu da 1.66 katlık dalga 1’e eşittir,” ifadelerini kullandı. Ayrıca, şunları ekledi:

Şimdiye kadar 3.dalganın dip seviyesinden toparlanma 3. dalganın %37’sini geri çeken 4. dalga zikzağına benziyor. Başka bir deyişle, bu dalga modeliyle ilgili şimdiye kadarki her şey olası gibi görünüyor, bu da 5. dalga düşüşünün hala devam edebileceğini gösteriyor. 5. dalga = 1. dalga ise, son bir dip olarak 23.076 dolara kadar düşebilir. Yalnızca 0,618x dalga 1 ise, mevcut en düşük ve dibi 29,872 dolar olarak görebiliriz.

Finans Devi Uyardı: Bitmedi, Bitcoin Bu Dipleri Görebilir!

Kıdemli Fidelity yöneticisi, BTC’nin nihai dibinin 23.000 doların üzerinde olacağını düşündüğünü söyledi. Timmer ayrıca, Bitcoin mevcut seviyelerden yaklaşık %10 değer kazanırsa teorisinin geçersiz olabileceğini de ekliyor. Yazım sırasında Bitcoin, Kriptokoin.com verilerine göre 38.000 dolardan işlem görüyordu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.