Fed Başkanı Powell, Dogecoin (DOGE) Hakkında Konuştu

Kriptocat Haber Editörü
Fed Başkanı Powell, Dogecoin (DOGE) Hakkında Konuştu

Fed Lideri Jerome Powell, Dogecoin (DOGE) ve GameStop hakkındaki görüşlerini paylaştı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Merkez Bankası Lideri Jerome Powell, 28 Nisan’da düzenlediği basın toplantısında internetin en sevilen kripto para ünitesinden bahsetti. Yahoo Finance muhabiri Brian Cheung, Powell’a Dogecoin ve tanınan bir pay olan GameStop’u sordu. Powell, 2 varlığın ismini kullanmasa da soruya şu halde bir cevap verdi:

“Çoğu insan varlık fiyatlarına bakarak hareket ediyor. Ve bence pay senedi piyasalarındaki köpüğü bu yaratıyor.”

U.Today tarafından bildirildiği üzere Dogecoin, Elon Musk’ın “SNL” tweetinin akabinde bir diğer keskin fiyat artışı gördü. Tesla CEO’su, kripto para ünitesinin en ateşli destekçisi olarak biliniyor.

Faiz Oranı Sabit Tutuldu

Fed, Bitcoin‘in yükseliş durumunu destekleyen bir karar alarak faiz oranlarını sıfıra yakın tuttu. Basın toplantısı sırasında Powell, Fed’in mali takviyesini geri çekmeye yakın olmadığının sinyalini verdi. İktisadın merkez bankasının amaçlarına ulaşmaktan hâlâ uzak olduğunu sav ediyor:

“Ekonomi, gayelerimizden çok uzak ve büyük bir ilerleme kaydedilmesi muhtemelen biraz vakit alacaktır.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.