FED Başkanı Jerome Powell, Dogecoin Rallisini Yorumladı!

Kriptocat Haber Editörü
FED Başkanı Jerome Powell, Dogecoin Rallisini Yorumladı!

Fed Reserve Başkanı Jerome Powell, popüler altcoin Dogecoin ve GameStop hakkındaki görüşlerini paylaştı.

FED Başkanı Jerome Powell, Dogecoin rallisini yorumluyor

ABD Merkez Bankası olan FED’in Başkanı Jerome Powell, 28 Nisan’da düzenlediği basın toplantısında internetin en sevilen kripto para birimini tarttı. Yahoo Finance muhabiri Brian Cheung, Jerome Powell’a “Dogecoin veya popüler bir yolo hissesi olan GameStop” hakkında soru sorduğunda FED Başkanı çarpıcı yanıtlar verdi. Jerome Powell, piyasalarda “köpüklenme” olduğunu söyledi. Jerome Powell konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:           

Çoğu insan varlık fiyatlarına bakar ve hisse senedi piyasalarında olup bitenlerin bazılarına bakar. Ve bence hisse senedi piyasalarında köpüğü yansıtıyorlar.

FED Başkanı Powell, Dogecoin ve diğer popüler varlıklar hakkındaki finansal istikrar endişeleri sorulduğunda “Sermaye piyasalarında biraz köpüklü şeyler görüyorsunuz, bu bir gerçek” dedi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Dogecoin Elon Musk’un “SNL” tweetinden sonra keskin fiyat artışı gördü. Tesla CEO’su, kripto para biriminin en ateşli destekçisi olarak biliniyor.

FED Başkanı Jerome Powell, Dogecoin Rallisini Yorumladı!

Jerome Powell: Ekonomi hala merkez bankasının hedeflerine ulaşmaktan uzak

FED, Bitcoin’in yükseliş durumunu destekleyerek faiz oranlarını sıfıra yakın tutma kararı aldı. Basın toplantısında Jerome Powell, FED’in parasal desteğini geri çekmeye yakın olmadığının sinyalini verdi. Jerome Powell, ekonominin hala merkez bankasının hedeflerine ulaşmaktan uzak olduğunu iddia ediyor. Jerome Powell konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:           

Ekonomi, hedeflerimizden çok uzak ve büyük bir ilerleme kaydedilmesi muhtemelen biraz zaman alacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.