Facebook CEO’sundan “Herkesi Şaşırtan” Bitcoin Hamlesi!

Kriptocat Haber Editörü
Facebook CEO’sundan “Herkesi Şaşırtan” Bitcoin Hamlesi!

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Bitcoiner kimliğini açıkladığından Twitter topluluğu şaşkınlık içinde… Mark Zuckerberg kısa süre önce iki evcil keçisinin fotoğraflarını “Bitcoin” adı altında paylaştı. Facebook gerçekten Bitcoin’e giriyor mu? Mark Zuckerberg’in keçisi bir ipucu olabilir…

Facebook CEO’sundan “Herkesi Şaşırtan” Bitcoin Hamlesi!

Facebook gerçekten Bitcoin’e giriyor mu? Mark Zuckerberg’in keçisi bir ipucu olabilir…

Son gönderisine göre Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, keçilerine “Max” ve “Bitcoin” adını verdi. SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Mark Zuckerberg’i tweet’iyle BTC topluluğuna davet etti. Facebook CEO’su doğrudan olmasa da Bitcoin’den ilk kez bahsediyor. Sosyal ağ kullanıcıları durumu analiz etmekte hızlı. Çoğu Mark Zuckerberg’in BTC ile ilgilendiğini tahmin ediyor, hatta onlara göre Facebook CEO’su kripto para birimine yatırım yaptı.

LiveCoins sayfası, “Max ve Bitcoin” kelimesini bir araya getirirken anlamlı bir cümle haline geldiğini buldu. Max Bitcoin, alıcının portföyündeki Bitcoin alımlarını optimize etme yeteneği hakkında bir ifadedir. Ek olarak, başka bir hesapta Mark Zuckerberg’in bahsettiği GOAT kelimesinin tüm zamanların en iyisinin kısaltması olduğu da belirtti. Bu yorumlara göre, Facebook CEO’su Bitcoin’i en büyük kripto para birimi olarak görüyor.

Facebook CEO’sundan “Herkesi Şaşırtan” Bitcoin Hamlesi!

Bitcoin şu anda teknoloji milyarderlerinden büyük ilgi görüyor

Ancak bazı kişiler, Mark Zuckerberg’in Bitcoin’e sahip olmadığını ve bu kripto paraya atıfta bulunmadığını öne sürüyor. Onlara göre, iki keçi için Max ve Bitcoin isimlendirmeleri Facebook patronunun bir hobisiydi. Bitcoin şu anda teknoloji milyarderlerinden büyük ilgi görüyor. Elon Musk’un Tesla’sı, bu yılın başlarında 1.5 milyar dolar değerinde BTC satın aldı ve müşterilerin kripto para ile ödeme yapmasını ve elektrikli araba satın almalarına izin vermeye başladı. Şu anda Twitter’ın CEO’su olan Jack Dorsey’in şirketi Square de Bitcoin’e yüz milyonlarca dolar harcadı.

Facebook hissedarlar toplantısı 26 Mayıs’ta yapılacak. Kripto para meraklıları, Bitcoin holdinglerini duyuran Mark Zuckerberg için takvimlerinde bu tarihi işaretlemek isteyebilirler. Sosyal medya devinin, Nisan ayının sonunda yaptığı toplantıda kripto para birimini bilançosuna eklediğini açıklayacağı söylendi. Ancak bu gerçekleşmedi. İlk çeyrek sonuçlarına göre, Facebook’un bilançosunda 64 milyar dolar nakit ve eşdeğeri var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.