Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’den Bitcoin (BTC) Paylaşımı

Kriptocat Haber Editörü
Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’den Bitcoin (BTC) Paylaşımı

Facebook sahiden Bitcoin (BTC) yatırımı mı yapacak? Mark Zuckerberg’in keçisi bir ipucu olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, son gönderisine nazaran keçilerine “Max” ve “Bitcoin” ismini verdi. SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci ise Zuckerberg’i Bitcoin topluluğuna davet etti:

“Mark Zuckerberg’in Facebook’un kripto para işini yürütmesi için PayPal’dan David Marcus’u işe aldığında bir Bitcoin kullanıcısı olacağını biliyordum. Uzun ve dolambaçlı bir yol oldu lakin #Bitcoin’e beğenilen geldiniz. Kusursuz iş Zuck ve David. Bundan sonra olacaklar için heyecanlıyım.”

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’den Bitcoin (BTC) Paylaşımı

Kimileri, en varlıklı beşinci kişinin şu anda G.O.A.T. (greatest of all times/gelmiş geçmiş en iyi) olduğu için Bitcoin maksimalisti olabileceği konusunda esprili lisanla yorumlar da yaptım.

Facebook’un hissedarlar toplantısının 26 Mayıs’ta yapılması planlanıyor. Kripto para meraklıları, Zuckerberg’in Bitcoin paylarını duyurma ihtimalinin arttığı göz önüne alındığında bu günü takvimlerine işaretlemek isteyebilirler.

Geçtiğimiz günlerde, toplumsal medya devinin Nisan ayı sonundaki bilançosunda Bitcoin yatırımı yaptığını açıklayacağına dair söylentiler vardı. Lakin bu asla olmadı. Facebook’un birinci çeyrek sonuçlarına nazaran 64 milyar dolarlık nakit ve muadili var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.