European Investment Bank, Ethereum (ETH) Kullanarak Dijital Tahvil Çıkarma Hazırlığında

Kriptocat Haber Editörü
European Investment Bank, Ethereum (ETH) Kullanarak Dijital Tahvil Çıkarma Hazırlığında

Bloomberg’in haberine nazaran European Investment Bank (EIB), Ethereum (ETH) kullanarak dijital tahvil çıkarma hazırlıklarına başladı. Buna nazaran EIB, dijital tahvil ihraç etmek için blockchain teknolojisini kullanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gelen bilgilere nazaran bu satışı Goldman Sachs, Banco Santander ve Société Générale üstlenecek.

Dijital tahvillerin kayıt etmek için Ethereum blokzincirinden yararlanacak olan EIB, böylece Ethereum’un “küresel bir yerleşim katmanı” olarak benimsenmesinde kıymetli bir rol üstlenebilir.

Projenin gerisindeki isimler Ethereum’un çeşitli süreçler için temel katman olma potansiyelini bir müddettir tartışıyorlar. Ethereum, akıllı mukaveleler kullanarak, süreçlerini gerçekleştiren bir platformdur. Platformun günde yaklaşık 1.5 milyon süreç kaydettiği tabir ediliyor.

Ethereum, bilhassa DeFi ve NFT çılgınlığı ile birlikte son derece tanınan olsa da, hala resmi kurumların da dayanağını arıyor. EIB’in Ethereum kullanması, kürsel benimsenme ismine değerli bir adım olabilir.

Bloomberg’in haberine Ethereum kısa bir müddette reaksiyon verdi ve 2.668 dolarlık düzeye çıkarak yeni bir ATH yapmayı başardı. Ethereum yazı kaleme alındığı esnada, Coinmarketcap bilgilerine nazaran 2.628 dolardan süreç görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.