“Ether’in fazla yükseldiğini düşünüyorsanız, Bitcoin’i hatırlayın”

Kriptocat Haber Editörü
“Ether’in fazla yükseldiğini düşünüyorsanız, Bitcoin’i hatırlayın”

Piyasa pahası en büyük ikinci kripto para olan Ethereum rekor yükseliş kaydederken, kripto para piyasasında Bitcoin’in erken devirdeki yükselişine misal bir optimistlik hakim.

Finansal hizmetler ve dijital sanat servisleriyle bilinen Ethereum blokzincirine bağlı olan kripto para geçtiğimiz yıl yüzde 1.500 yükseliş kaydetmiş ve Salı günü 3 bin 455 dolar ile tepesini görmüştü.

Teknik göstergeler Ethereum rallisinin sonuna gerçek yaklaşıldığına işaret etse de kripto paranın daha fazla yükseleceğine dair beklentiler de mevcut. Kripto yatırımcılarıysa Bitcoin’den çok Ether ve öteki altcoinlere odaklanmış durumdalar.

Kripto Borsası Luno’nun Asya Pasifik Müdürü Vijay Ayyar ise bahisle ilgili, “Piyasalar, tüm ağ geliştirme çalışmalarına karşın Ethereum’un temel olarak ne kadar düşük pahalandığını farketti. Şayet Ether’in çok fazla yükseldiğini düşünüyorsanız, Bitcoin ile karşılaştırıldığında daha gidilecek çok yol var” dedi.

"Ether'in fazla yükseldiğini düşünüyorsanız, Bitcoin'i hatırlayın"

Ayyar Ethereum’un gelecek yılın başlarında 5-10 bin dolar düzeyine ulaşmasını beklerken, Evercore ISI Teknik Analisti Rich Ross, Ether için maksat fiyatını 3 bin 900 dolardan 4 bin 100 dolara çıkardı.

Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya ise birçok piyasa iştirakçisinin 2021 bitmeden evvel Ether’in 10 bin dolara ulaşmasını beklediklerini söyledi.

Oasis Pro Markets CEO’su Pat LaVecchia ise Ether’in Bitcoin üzere çok fazla volatil olacağını ancak daha fazla kurumsal yatırımcıyla birlikte kıymetinin artacağını belirterek, “Ether’in önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 25 bin dolara ulaşması mümkün” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.