Ethereum’un Art Arda Yedi Kârlı Çeyrek Geçirme Şansı Nedir?

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum’un Art Arda Yedi Kârlı Çeyrek Geçirme Şansı Nedir?

Borsalarda işlem gören Ethereum hacmi, son 24 saatte %30 düştü. Ancak bu durum, ETH kıtlığı anlatısını besliyor ve hem kısa hem de uzun vadede ETH için yükseliş anlamına geliyor. Son birkaç hafta içinde spot borsalarda ETH arzı ve dengesindeki düşüşün ardından, altcoin 2.433 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Büyük HODLer’ların konsantrasyonu, Ethereum örneğinde %41 seviyesine düştü. DOGE ve LINK için, büyük HODLer’ların yoğunlaşması fiyat artışını tetiklerken, ETH örneğinde birikim büyük ölçüde traderların lehine kaldı. ETH’nin HODLer’ları mevcut fiyat seviyesinde kârlı durumdalar. Ayrıca Blockchain duyarlılığı da şu anda düşüşte. Geçen hafta ETH ağında 199,75 milyar dolarlık işlem yapıldı ve ağ büyümesi büyük ölçüde olumlu durumdaydı.

Ethereum’un Art Arda Yedi Kârlı Çeyrek Geçirme Şansı Nedir?

Ethereum neden yedinci karlı çeyreğe sahip olacak?

Ethereum’un fiyatı üzerindeki etkisi büyük ölçüde olumluydu. Yaklaşan Temmuz güncellemesi ile birlikte Ethereum talebi arttı. Üç aylık getiriler, son altı çeyrekte Ethereum için olumlu oldu.

Ethereum’un Art Arda Yedi Kârlı Çeyrek Geçirme Şansı Nedir?

Hem spot hem de türev borsalardaki mevcut ticaret hacmiyle, Ethereum’un bir sonraki üç aylık getirisinin büyük ölçüde olumlu olması muhtemeldir. ETH’nin BTC’yi geçmesi tartışması, L2 ölçeklendirme çözümleri ve en iyi DeFi projeleri ağ etkinliği ve işlemlerindeki payları için Ethereum ile rekabet ederken şu anda geri planda kalmış durumda. Ethereum’un karlılığı büyük ölçüde büyük HODLer’ların konsantrasyonu düştüğünde satış baskısına direnmeye bağlı olacak. Şu ana kadar fiyat, geçen hafta sonu düşüşü engelleyerek 2.400 Dolar seviyesinin üzerinde kaldı. Volatilite ve sosyal hacim, fiyatla doğru orantılıdır ve artan sosyal medya paylaşımları da, ETH HODLers için karlılığı artırmaktadır.

Ethereum’un Art Arda Yedi Kârlı Çeyrek Geçirme Şansı Nedir?

Yukarıdaki tabloya göre, ETH konsolidasyonu başladı. Bu konsolidasyon ve satış aşamasını takip eden adresler, 10 ETH ile 1000 ETH arasında değişen adresler. Satın alma adreslerinin boyutu 10.000 ETH ile 100.000 ETH arasında değişiyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere nispeten küçük HODLer’lar satış yaparken büyük HODLer’lar birikiyor ve akıllı sözleşme rakamları da burada hariç tutuluyor. Bu aktivite, başka bir kârlı çeyreğin anlatısını destekliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.