Ethereum’da 6.000 Dolara Giden Yol: “Önce Bu Dipleri Bekleyin!”

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum’da 6.000 Dolara Giden Yol: “Önce Bu Dipleri Bekleyin!”

Tipik olarak, kripto para piyasası, birkaç Altcoin’in yüksek seviyelerinin geri çekildiğine tanık oldu. Ethereum için de durum bu şekilde cereyan etti. ETH yeni bir tüm zamanlar rekoru kırdıktan sonraki 24 saat içinde 3.800 Dolar seviyesinin altına düştü. 4.197 Dolar’ın üzerindeki yeni tüm zamanlar rekoru, fiyatta yaklaşık %5’lik bir düşüşten önce kısa bir süre tutuldu.

Ethereum hangi seviyelere gelebilir?

Borsalar genelinde ticaret hacmi %20’nin üzerinde arttı. Bu ölçümler, traderlar arasında düşüş eğilimine işaret ediyor. Uzun vadede Ethereum’un fiyatı için yükseliş tahminlerine rağmen, tüm türev borsalardaki mevcut saatlik kısa likidasyonlar bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Ethereum’da 6.000 Dolara Giden Yol: “Önce Bu Dipleri Bekleyin!”

Bu veriler yalnızca ETH/USDT, ETH/USD sürekli vadeli işlem sözleşmelerini içeriyor. Türev borsalarındaki likidasyonlara ek olarak, Binance’in 10 Mayıs 2021’de ETH para çekme işlemlerini geçici olarak askıya alması nedeniyle arz sıkıntısı söz konusu. Çünkü büyük hacim artışı bir geri çekilme birikimine neden oldu. Para çekme işlemlerinde bir birikim, kısa vadede Ethereum üzerindeki satış baskısını artırabilir. CryptoQuant’tan alınan verilere göre Bitcoin’in tahmini kaldıraç oranı düştü. Bu, kripto para piyasasının artık fazla kaldıraçlı olmadığı anlamına geliyor. Son gelişme aynı zamanda Ethereum’u izleyen daha fazla trader olduğu, dolayısıyla satış baskısının daha da arttığı ve düzeltmenin daha olası olduğu anlamına geliyor. Ancak, ETH’nin fiyatı için daha fazla yükseliş sinyali var. ETH’nin 2.0 Mevduat Sözleşmesindeki toplam değeri 18 milyar Dolar ile tüm zamanlar rekoruna ulaştı. Bunun uzun vadede fiyat rallisi üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

Ethereum’da 6.000 Dolara Giden Yol: “Önce Bu Dipleri Bekleyin!”

Ethereum’un yılın başından bu yana fiyat performansını teknolojiyle ilgili hisse senetleriyle karşılaştıran bir metrik de yeni tüm zamanlar rekorunu kaydediyor ve ETH’nin hızla 2021’in en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri haline geldiğini ve %431,9’luk getiri elde ettiğini vurguluyor. ETH’nin NVT sinyaline dair 7 günlük hareketli ortalama, Glassnode’dan gelen verilere göre 3 ayın en yüksek seviyesi olan 1.582’ye ulaştı.

Ethereum’da 6.000 Dolara Giden Yol: “Önce Bu Dipleri Bekleyin!”

Yaklaşan güncelleme ile birlikte bu durumun Ethereum’un fiyatı üzerinde yükseliş etkisi yaratması beklense de, blockchain analizi, mevcut trader duyarlılığı, sosyal hacim odaklı bir düzeltme olabileceğine dair sinyal veriyor. Fiyat, ralli tekrar başlamadan önce 3.000 Dolar seviyesinin altına düşebilir. Bu nedenle 3800 Dolar’ın altındaki mevcut düşüş sadece bir başlangıç ​​olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.