Ethereum’da 3.500 Doları Bilen Uzman, ETH ve Bitcoin İçin Seviyeleri Verdi!

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum’da 3.500 Doları Bilen Uzman, ETH ve Bitcoin İçin Seviyeleri Verdi!

Ocak ayında, piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 1.200 doların biraz üzerinde işlem yaparken, bir yatırımcı 3.000 doların ortalarında bir artış öngörmek için cesurca bir çağrı yaptı. Ayrıca ünlü isim, yatırımcılar tarafından bu yükseliş ivmesinin “gözden kaçtığını ” iddia etti. Ancak bu tahmin doğru çıktı. Bakın şimdi yeni tahmin Ethereum’u hangi seviyeye koyuyor.

Megan Kaspar: Ethereum yıl sonuna kadar 8.000 ila 10.000 dolar aralığına yükselebilir

Beş aydan kısa bir süre sonra bu uzman ismin yaptığı  tahmin gerçekleşti ve Ethereum (ETH-USD) 3.500 dolar sınırını geçmek için yılda yaklaşık %400 arttı. Şimdi aynı yatırımcı yani dijital varlık yatırım şirketi Magnetic’nin kurucu ortağı Megan Kaspar, fiyat hedefini yıl sonuna kadar 8.000 ila 10.000 dolar aralığına yükseltiyor. Ethereum ağı, işlemleri onaylamak için Bitcoin (BTC-USD) tarafından kullanılan aynı yöntemden çok daha az enerji yoğun bir yönteme geçiş yapmayı planlıyor. Megan Kaspar konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Blok doğrulama için proof of stake’e geçiş, karbon emisyonlarını %99,9 oranında azaltarak Ethereum’u yeşil bir teknoloji haline getiriyor. Dolayısıyla, tek başına ağdaki bu iki güncelleme, Ethereum’u trilyon dolarlık bir piyasa değerine itebilir ki bu bugün Bitcoin’in olduğu yer… Bu da Ethereum’u token başına yaklaşık 8.000 ila 10.000 dolar yapar.

Ethereum’da 3.500 Doları Bilen Uzman, ETH ve Bitcoin İçin Seviyeleri Verdi!

Megan Kaspar: Kurumsal dolar Ethereum’u 100.000 dolara çıkarabilir

Ethereum, bugüne kadar Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. İlki yaklaşık %380 artarken, Bitcoin aynı süre içinde yaklaşık %90 arttı. Megan Kaspar’ın fiyat hedefi, mevcut seviyelerden yaklaşık %300 artış anlamına geliyor. Bu fiyat hedefi yüksek görünse de bu yılın başlarında Fundstrat Global Advisors’tan gelen 10.500 dolarlık fiyat hedefiyle eşleşiyor. Oradaki analistler, fiyat hedeflerini Ethereum ağındaki artan faaliyetten hesapladı, çünkü giderek daha fazla ademi merkeziyetçi uygulama inşa edilmeye devam ediyor. 

Kullanıcıların kripto varlıklarından geleneksel bir bankada olduğu gibi getiri elde etmelerine olanak tanıyan merkezi olmayan finans uygulamaları, ağdaki kullanımın Eylül 2020’de 10 milyar dolardan Nisan ayı itibariyle 65 milyar doların üzerine çıktığını gördü. Ağ değişiklikleri uygulandıktan sonra Megan Kaspar, daha yeşil bir Ethereum’un Bitcoin’e göre daha fazla kurumsal ilgi çekmeye başlayacağına inanıyor. Çin’deki madenciler, ağdaki tüm madencilik gücünün yarısından fazlasını oluşturuyor ve “Shark Tank” şirketinden Kevin O’Leary gibi yatırımcılar bu bağlantıyla giderek daha fazla sorun yaşıyor. Megan Kaspar, önümüzdeki yıllarda daha fazla yatırımcı not aldıkça, kurumsal doların Ethereum’u 100.000 dolara çıkarabileceğini söylüyor. Megan Kaspar konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kurumlar temiz yeşil teknolojilere yatırım yapmayı zorunlu kılıyor ve Ethereum bu hale geliyor.

Ethereum’da 3.500 Doları Bilen Uzman, ETH ve Bitcoin İçin Seviyeleri Verdi!

Megan Kaspar: Bitcoin yıl sonuna kadar 200.000 dolara ulaşabilir

Yine de Megan Kaspar, dünyanın en büyük kripto para biriminin yıl sonuna kadar 200.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ederek, Bitcoin için hala olumlu görünüyor. Cuma günü, Bitcoin 57.700 doların üzerinde işlem görüyordu. Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Bitcoin’i bir emtia gibi izleyen modeline atıfta bulunarak, Ağustos ayına kadar 115.000 dolarlık fiyat hedefiyle Bitcoin için benzer bir güven seviyesini ifade etti. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.