Ethereum Yeniden Rekor Kırdı: Piyasa Değeri ile PayPal’ı Solladı

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum Yeniden Rekor Kırdı: Piyasa Değeri ile PayPal’ı Solladı

Önde gelen altcoin olan Ethereum (ETH), ilk kez 15:51’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.800 dolara ulaştı.

Ethereum Yeniden Rekor Kırdı: Piyasa Değeri ile PayPal’ı Solladı

Piyasa değeri ise, ödeme devi PayPal’ınkini aştı. Bu durum, ikinci en büyük kripto para birimi için büyük bir başarı. Ödeme devinin piyasa değeri 313 milyar dolar iken ETH’ninki, CoinGecko verilerine göre, 320 milyar doların biraz üzerinde bir seviyede.

JPM: Ethereum Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilir

ETH, yalnızca Nisan ayında yüzde 45 yükselmesiyle, yeşil gittiği yedinci ayı doldurmak üzere. Bu sırada Bitcoin’in piyasa değeri de 1 trilyon doların üzerine çıkmaya devam ediyor. Pazar payı, öncü kripto para biriminin rallisinin bu ayın başlarında durmasının ardından şimdi yüzde 50’nin çok altında.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere bankacılık devi JPMorgan, Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, non-fungible token’lar (NFT’ler) ve diğer bileşenleri içeren gelişen ekosistemi nedeniyle Bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğinden bahsetmişti.

Yaklaşan EIP-1559 güncellemesiyle ETH aynı zamanda kripto paranın yükseliş görünümünü daha da güçlendiren deflasyonist bir para birimine dönüşebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.