Ethereum ve MATIC Balinaları Ne Yapıyor? Bu Altcoin’lerde Sırada Ne Var?

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum ve MATIC Balinaları Ne Yapıyor? Bu Altcoin’lerde Sırada Ne Var?

Ünlü kripto analitik firması Santiment, Ethereum (ETH) ve Poligon (MATIC) için sırada nelerin olabileceğini tartışıyor. Santiment, bu altcoin projelerine yönelik tahminlerini paylaşıyor.

Santiment: Ethereum (ETH)’da “boğalar için iyi işaretler” var!

Ünlü kripto analitik firması Santiment, Ethereum’un adres etkinliğinin arttığını ve Mayıs ayının sonundaki “panik satıştan” bu yana aktif mevduat miktarının azaldığını ortaya koyuyor. Firma ayrıca, “boğalar için iyi bir işaret” olan topluluk hissiyatının şu anda düşüş eğiliminde olduğunu belirtiyor.

Ayrıca Santiment, Ethereum Blockchain’indeki GAS ücretlerinin düştüğüne ve bu yılın Ocak ayının ortasından bu yana tanık olunmayan seviyelere geri döndüğüne dikkat çekiyor. Santiment, düşük GAS ücretlerinin en iyi akıllı sözleşme platformu için yükseliş eğiliminde olduğunu belirtiyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ethereum fiyatı 2.600 dolar-2.800 dolar arasında değişiyor ve iki numaralı kripto para için olumlu işaretlerden biri, ücretlerinin Ocak ortasındaki düşük seviyelere geri dönmesidir. İşlem başına sadece 5,48 dolar ortalama GAS ücretiyle bu, yatırımcıların varlıkları daha rahat hareket ettirmelerine olanak tanıyor.

Ethereum ve MATIC Balinaları Ne Yapıyor? Bu Altcoin’lerde Sırada Ne Var?

Santiment: En iyi 10 Ethereum balina adresi, yeni bir dönüm noktasına doğru gidiyor

Santiment, ilk on Ethereum cüzdanı tarafından toplu olarak tutulan ETH sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığını ve bunun tarihsel olarak kripto para için özellikle yükseliş sinyali olduğunu ekliyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

En iyi 10 Ethereum balina adresi, tutulan arz açısından yeni bir dönüm noktasına doğru gidiyor. Şu anda 19,08 milyon ETH’ye sahip olan bu en iyi adresler, fiyat 4.300 doların üzerine fırlamadan üç hafta önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19,25 milyon ETH’yi elinde tutuyordu.

Santiment: Polygon’de yükselişten önce bir düzeltme olabilir

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon’a gelince Santiment, ralliyle satış yapan MATIC balinalarının düzeltme sırasında yeniden biriktiğini söylüyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

100.000 ila bir milyon tokene sahip MATIC balinaları birikiyor. Görünüşe göre bir süredir ralliye atılıyor. Ve şimdi bu daldırmayı satın almaya başlıyorlar.

Ethereum ve MATIC Balinaları Ne Yapıyor? Bu Altcoin’lerde Sırada Ne Var?Kaynak: Santiment

Santiment, MATIC’te nihai olarak yükselişe geçse de Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) Oranı metriğinin, başka bir büyük ralli başlamadan önce daha fazla düzeltmenin gerekebileceğine dair bazı işaretler gösterdiğine dikkat çekiyor.

Santiment, MATIC konusunda hala iyimser ve üç kritik istatistik sunuyor!

MVRV, bir kripto paranın piyasa değerini gerçekleşen değerine böler. Bu, mevcut fiyata göre şu anda dolaşımda olan tüm kripto paraların ortalama kârını/zararını göstermektedir. Santiment’e göre, MVRV’ye dayalı olarak, MATIC şu anda biraz fazla değerli. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Genel olarak, MATIC’in MVRV’si bir problem ve bir süre sonra daha fazla problem olarak kalacak. Ne olursa olsun, biz değersiz bölgeye girene kadar daha fazla düzeltmeye ihtiyaç var.

Ethereum ve MATIC Balinaları Ne Yapıyor? Bu Altcoin’lerde Sırada Ne Var?

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, firma MATIC konusunda hala iyimser ve yatırımcıların Blockchain ölçeklenebilirlik platformunu değerlendirirken göz önünde bulundurması gereken üç istatistik sunuyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Genel olarak, şu anda düşüşten daha fazla yükseliş işareti var. İzlenecek şeyler: Aktif Adresler, Balina İşlemleri, Balinaların Davranışlarının Dağılımı…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.