Ethereum, Ripple ve Cardano: Analistlerin Tahminleri Ne?

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum, Ripple ve Cardano: Analistlerin Tahminleri Ne?

Kripto alanındaki düzeltmenin ortasında, ilk 10’dan birçok altcoin öne çıkıyor. Bunlardan bazıları Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve XRP. Yazım sırasında bu 3 altcoin, yeşil renkte işlem görüyor. Peki, bu kriptolar için sırada ne var? İşte bazı analistlerin görüşleri…

XRP için beklenmeyen bir ralli kartlarda mı?

Credible Crypto adlı kripto analisti, kısa süre önce XRP’nin piyasa eğiliminin aksine beklenmedik bir ralli gerçekleştirebileceğini ima etti. Aşağıdaki grafiği attığı tarihte XRP’deki short pozisyonlar rekor kırmıştı ve coin, önemli bir direnç seviyesinde geziniyordu. Analist, bundan dolayı XRP’de bir “short squeeze” gözlemlenebileceğini ima etti. Kısa vadede, tüccarlar fiyattaki “ani” bir artışla “kısa” pozisyonlarından çıkmak zorunda kalırlar. Bu da onları kayıplarını azaltmak için tokenleri geri almaya zorlar. Analiste göre bu fenomen, XRP’nin fiyatına olumlu etki yapacak.

https://twitter.com/CredibleCrypto/status/1398375539358920705

Cardano ve Ethereum yarışı: Kim lider olacak?

Real Vision’ın CEO’su ve ekonomist Raoul Pal, ralliyi potansiyel olarak hangi kripto paranın yönetebileceği konusunda yorum yaptı ve “Bir boğa piyasasında ETH’nin BTC’den ve altcoin’lerin de ETH’den daha iyi performans göstereceğini biliyorum,” ifadelerini kullandı. Ek olarak Bitcoin güç gösterdiği sürece ADA gibi paraların ETH’den daha iyi performans göstereceğini ima etti. Pal, bir podcast’te “Altcoin sezonundaysak, ADA gibi alternatifler ETH’nin yükselişinden 5 kat daha fazla artacak,” dedi.

Ethereum, Ripple ve Cardano: Analistlerin Tahminleri Ne?

Crypto Capital Venture adlı bir Youtube kanalından başka bir analist, son analiz videosunda ADA’nın bir boğa koşusunda olduğunu ve muhtemelen iki yıl içinde 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağını iddia etti. Kriptokoin.com verilerine göre yazım sırasında ADA, 57 milyar dolarlık piyasa değeri ile beşinci sırada yer alıyor.

Piyasa çalkantısının ortasında, ETH’nin fiyatının 1.500 dolara düşeceğine dair spekülasyonlar vardı, ancak altcoin 2.000 dolarlık desteğine tutundu ve yazının yazıldığı sırada 2.770 dolarlık fiyatıyla daha da yükselmiş durumda. ETH’nin mevcut konumunu analiz eden yazar ve analist Steven Aitchison, ETH’nin “iyi dayandığını” iddia etti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.