Ethereum, Piyasa Değeri Bakımından Visa ve JPMorgan Chase’i Geçti!

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum, Piyasa Değeri Bakımından Visa ve JPMorgan Chase’i Geçti!

Ethereum‘un (ETH) piyasa pahası, tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinin ortasında birinci kere 500 milyar dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETH’nin piyasa kıymeti, tarihte birinci sefer 500 milyar doları aştı ve bu, önde gelen altcoin için kıymetli bir kilometre taşı. ETH, sabah erken saatlerde tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 4.323 dolara ulaştı ve bu, kripto para ünitesinin piyasa bedelini 504 milyar dolarlık lokal doruğa çıkardı. ETH’nin piyasa pahası şu anda Asset Dash’a nazaran 500 milyar dolar civarında.

Ethereum, Piyasa Değeri Bakımından Visa ve JPMorgan Chase’i Geçti!

Şu anda ETH, geçen ay Ethereum blok zincirinde USD Coin (USDC) stablecoin‘inde süreçlere başlayan finansal hizmetler devi Visa’dan daha pahalı. ETH, ayrıyeten piyasa kıymeti bakımından JPMorgan Chase’i de geçmeyi başardı. ETH’nin çabucak önünde şu anda Taiwan Semiconductor Manufacturing, Ali Baba ve Tesla bulunuyor.

Bitcoin’in Hakimiyt Oranı Düşmeye Devam Ediyor

Yenilenen ETH rallisi Bitcoin’in egemenliğini ezmeye devam ediyor. Önder kripto para ünitesinin pazar hissesi, Ocak ayının başındaki yaklaşık yüzde 74’lük orandan bu yana yüzde 44’e düştü. Coingecko bilgilerine nazaran BTC hakimiyet oranı yazının yazıldığı sırada %41’ken ETH’ninki %19.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.