Ethereum: Önümüzdeki 24 Saat Boyunca Buna Dikkat Edin!

Kriptocat Haber Editörü

Ethereum 4.375 dolardan düşüşünün ardından 1.880 dolarlık bir seviye gördükten sonra, Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Mart 2020’den bu yana en büyük haftalık düşüşünü kaydetti. Erime sırasında olaya BTC’nin düşüşü de eklenince kargaşaya yol açan birkaç faktör rol oynadı. Bununla birlikte, AMBCrypto’dan Biraajmaan Tamuly’e göre burada tanımlanan kilit faktörlerden biri, piyasayı beklenenden daha ileriye sürükleyen unsurlardan biri, uzun pozisyonlardaki tasfiye sıkışıklığıydı.

Ethereum: Önümüzdeki 24 Saat Boyunca Buna Dikkat Edin!

Verilere göre tüm borsalardaki uzun Ethereum sözleşmeleri 1.96 milyar dolarlık bir toplu tasfiye yaşadı. Nitekim Tamuly’e göre 3.300 dolar aralığının altındaki düşüşün tasfiyelerle aynı zamana denk geldiği, bu gelişmenin de uzun pozisyonlarda sıkışıklığa katkıda bulunarak değeri düşürdüğü gözlemlenebilir. Yazım sırasında Ethereum 2.400 dolardan işlem görüyor. Tamuly’e göre ETH, yakın zamanda çok önemli bir hareket görebilir.

Ethereum sözleşmeleri 21 Mayıs’ta sona erme sürecine giriyor – seviyeler değişecek mi?

Ethereum: Önümüzdeki 24 Saat Boyunca Buna Dikkat Edin!

Tamuly’e göre ETH için işler önemli bir dönüm noktasına ulaşabilir. 21 Mayıs sonrası, önemli miktarda ETH Opsiyon sözleşmeleri sona erme sürecine giriyor. Bunların çoğu, “call buys” olarak tanımlanıyor. Tamuly, “Bu veri setinden en önemli çıkarım, bu sözleşmelerin karlı bir şekilde sona ermesinin Ethereum’un bir yükseliş iyileşmesi ile ilerlemesine izin vermesidir. Diğer taraftan, günlük 2.700 doların altında bir kapanış zararlı olabilir ve 2.500-2.000 dolar aralığına yakın başka bir düşük geri çekmeyi tetikleyebilir.” ifadelerini kullandı.

Ethereum: Önümüzdeki 24 Saat Boyunca Buna Dikkat Edin!

Opsiyonlar fiyatı ne kadar etkiliyor?

Opsiyon sözleşmelerinin piyasanın yalnızca bir bölümünü temsil ettiğine dikkat etmek önemlidir. Potansiyel olarak bir değişikliği tetikleyebilir, ancak kesin değildir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.