Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Bu Koinlerden Bağışta Bulundu – Fiyatlar Çöktü

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Bu Koinlerden Bağışta Bulundu – Fiyatlar Çöktü

Vitalik Buterin son derece başarılı olduğu pozisyonları tasfiye ederken geliri de hayır kurumuna bağışlıyor. Köpek temalı token’lerde sert düşüşler meydana geldi. Shiba Inu (SHIB) ve Dogelon Mars (ELON) dahil olmak üzere daha önce popüler olan meme coin’lerinin çoğunda %40’tan fazla düşüş olmasına neden oldu. Ethreum kurucu ortağı Vitalik Buterin, satışın arkasındaki ana neden olarak ortaya çıkıyor.

Vitalik Buterin çöküşe neden oldu?

TradingView’den gelen veriler, SHIB’nin fiyatının %40 düştüğünü ve şimdi 0,00002 $ civarında işlem gördüğünü gösteriyor. Diğer taraftan Akita Inu (AKITA) fiyatı %50 gerilerken, ELON ise %90 düştü.

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Bu Koinlerden Bağışta Bulundu – Fiyatlar ÇöktüSHIB/USD Fiyat Grafiği – Kaynak: Tradingview

Bazı kripto uzmanları, Çarşamba günü erken işlem saatlerinde Buterin cüzdanından büyük hareketler geldiğini fark etti. Ethereum ağ kurucu ortağı Uniswap’teki SHIB likidite havuzundan likiditeyi kaldırıp token satmaya başladığında bu durum en önemli gelişmelerden biri oldu.

Vakit ilerledikçe, Buterin’e ait cüzdanların token transferi yaptığı gözlemlendi. Bu durum köpek temalı coin’lerde fiyat düşüşlerine neden oldu. Ayrıca Ethereum Ağı’nda ücretlerde de bir artışın sebebi olarak görüldü. Yakın zamanda token’leri biriktiren bazı traderlar, Buterin’in satma tercihi konusunda muhtemelen temkinli olsalar da, köpek temalı kripto paraları çevreleyen son hype bu hafta Ethereum ağında işlem maliyetlerini artırdığından, daha geniş kripto topluluğu bu hareketi takdir etti.

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Bu Koinlerden Bağışta Bulundu – Fiyatlar Çöktü

Buterin ayrıca,  meme token satışlarından elde edilen fonların Gitcoin, Give Well ve India Covid yardımları dahil olmak üzere çeşitli hayır kurumlarına bağışlanması nedeniyle satışlar konusunda kendisine çok tepki gösterilmeyeceğini düşünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.