Ethereum Katilleri, ETH Rallisini Nasıl Etkileyecek?

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum Katilleri, ETH Rallisini Nasıl Etkileyecek?

Kripto topluluğundaki birçok kişi bir altcoin’in yükselişini tahmin edemedi. Bazıları, Ethereum (ETH)’nin hareketini en büyük rakibi Bitcoin ile karşılaştırarak sorguladı. Görünüşe göre ETH ve BTC arasındaki her zaman yeşil yani yükseliş yönlü tartışmalar yeniden su yüzüne çıkacak. Ethereum yakında Bitcoin’i gerçekten geçebilir mi? Bu gündemdeki son konu.

Ethereum ve fiyat

Dünyanın en büyük altcoin’i olan ETH, bu yıla harika bir başlangıç ​​yaptı. Yazının yazıldığı sırada 3.350 dolar seviyelerinde yer alıyor. Ethereum’un yolculuğuna 720 Dolar seviyelerinden başladığını belirtelim. Ethereum’un piyasa değeri artık Bitcoin’in yarısı kadar. Varlıklar arasındaki oran 0,08’e karşılık geliyor.

Ethereum Katilleri, ETH Rallisini Nasıl Etkileyecek?

Başlıca altcoin, Unchained podcast’ yayınının Arca’daki baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman ile yaptığı son röportajda tartışılan konu oldu. Dorman, Ethereum’un 4 bin seviyelerine ulaşmasını Ethereum katillerinin onun yerini alamayacağı şeklinde yorumluyor. 4.000 dolarlık seviyenin, bir zamanlar sadece Bitcoin’e adanmış farklı firmalardan artan kurumsal ilgiye doğrudan işaret ettiğini yineledi. Dorman “Ethereum ile Bitcoin’in ötesinde kurumsal benimsemenin erken dönemlerine tanık oluyoruz” açıklamasını yapıyor.

Kurumsal benimseme

21Shares’te kıdemli bir araştırma görevlisi olan Eliézer Ndinga, “Ethereum’un Kurumsal Kabulünün Yükselişi” başlıklı bir notta, Ethereum piyasasının yükselişine yönelik iyimserliğini dile getirdi. Dahası, Su Zhu ve Hasu’nun CryptoCobain ile yaptığı yakın tarihli bir tartışma, Ethereum için boğa durumunun her zamankinden daha güçlü olduğunu gösteren yaygın bir yükseliş ETH zihniyetini tasvir etti. Yaklaşan Ethereum gelişmeleriyle ilgili olarak, Ndinga bazıları için eleştirel olmaya devam etti. Ona göre ETH hala işin başlangıç aşamasında. Ndinga, EIP-1559 teklifinden bahsederken şunları söyledi:

Geçiş hakkında konuşurken, aslında henüz gerçekleşmedi. İşler ters gidebilir. Etkileri hakkında bir şeyler söylemek için henüz çok erken. Ancak bu geçişle ilgili sorunlar olsa bile ETH yükselmeye devam edecek.

Bu düşünceler üzere Dorman’ın yanıtı “ETH üzerine inşa edilen birçok uygulama, geleneksel yatırımcılar tarafından paralarını Ethereum’un kendisinden daha iyi koyacak yerler olarak görülüyor. Bu daha mantıklı.” şeklinde oldu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.