Ethereum Fiyatı Rekorlara Doymuyor! Şimdi Bu Seviye Sırada…

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum Fiyatı Rekorlara Doymuyor! Şimdi Bu Seviye Sırada…

Dün akşam saatlerinden itibaren Ethereum fiyatı güçlü bir şekilde artmaya başladı. Piyasanın en büyük altcoin’i olan Ethereum (ETH), kısa bir süre önce kripto para borsası Bitstamp’te 3.983 dolara ulaştı. Bugün hızlı yükselişi ile Ethereum fiyatında 4.000 doların görülmesi şaşırtıcı olmaz.

Ethereum Fiyatı Rekorlara Doymuyor! Şimdi Bu Seviye Sırada…

Ethereum fiyatı 3.983 dolar ile yeni bir ATH’ye ulaştı

Ethereum’un 3 Mayıs’ta ilk kez 3.000 dolarlık sınırı kırmasından kısa bir süre sonra yeni zirveler gelmeye başladı. Uzmanlara göre Ethereum’un bu yükselişi, varlık yönetimi devi VanEck’ten gelen haberlerden kaynaklandı. VanEck, Ethereum ETF’i için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir başvuruda bulundu. Bu başvuruyla ABD’nin ilk Ethereum borsa yatırım fonu – Ethereum ETF’inin piyasalara sürülebileceği düşünülüyor. Uzmanlara göre bu durum ETH ve diğer altcoin’ler için ivme kazandırmaya yardımcı olan bir başka etken. Bu sırada kimileri tarafından Ethereum katili olarak adlandırılan Cardano (ADA), CoinMarketCap’te piyasa değerine göre ilk 5’e geri dönmeye hazırlanıyor. ADA ve Tether (USDT) arasındaki boşluk, bir milyar dolara kadar indi.

Ethereum Fiyatı Rekorlara Doymuyor! Şimdi Bu Seviye Sırada…

Cardano (ADA), en iyi performans gösteren ikinci kripto para

Cardano şu anda CoinMarketCap verilerine göre ilk sırada yer alan kripto para birimlerine göre en iyi performans gösteren kriptoların arasında yer alıyor. Son 24 saatte %9.9 ve son 7 günde %33.4’lük yükselişiyle performans açısından Ethereum birinci sırada yer alırken, Cardano (ADA), son 24 saatte %8.3 yükseldi. Son bir haftada ise %27.6’lık bir yükseliş sergiledi. Yazım sırasında ETH 3.900 dolar civarında işlem görüyorken ADA, 1.72 dolardan el değiştiriyor.

Ethereum Fiyatı Rekorlara Doymuyor! Şimdi Bu Seviye Sırada…

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Cardano’nun fiyatı Mary güncellemesinin gerçekleştiği dönemde fırlamıştı. Ardından, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi haline gelmişti. Şu anda üçüncü en büyük kripto para birimi Binance Coin (BNB) olarak gözüküyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.