Ethereum Fiyat Tahmini: “ETH Bu Seviyelere Düşebilir!”

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum Fiyat Tahmini: “ETH Bu Seviyelere Düşebilir!”

Ethereum, tüm zamanların en yüksek değeri 4.387 dolardan işlem görüyorken değerinin yüzde 40’ından fazlasını kaybetti. CoinGape’ten kripto para analisti John Isıge’ye göre başlangıçta düzeltme, kısa vadeli destek seviyesinin keskin kayıpları önlediği bir işleme benziyordu. Bununla birlikte piyasa istikrarsızlığı sebebiyle Ethereum fiyatı 2.050 dolara kadar indi. Peki, Ethereum fiyat hareketine yönelik sırada neler var? ETH’nin hangi seviyeleri tutması gerekiyor?

Analistten Ethereum fiyat tahmini

Pazartesi günü 3.500 dolardan işlem gören ETH için işler tersine döndü ve Çarşamba günkü dalgalanmadan nasibini aldı. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere ETH, Bitcoin ile başlayan ve sonra tüm kripto piyasasını etkileyen bir düşüşün arasında neredeyse 2.000 doların altına inecekti. Yazım sırasında, ise toparlanmış gözüküyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 15’lik bir kaybı olsa da 2.000 dolardan hızlı bir şekilde geri sekti. Analiste göre, “Ethereum müthiş bir destek arıyor. 200 basit hareketli ortalama desteği (SMA) kaybetmesi, kısa vadeli teknik perspektifi büyük ölçüde değiştirdi. Bu nedenle tüm gözler, ETH’nin 2.800 doları tutabilme kabiliyetine odaklanmış durumda.”

Ethereum Fiyat Tahmini: “ETH Bu Seviyelere Düşebilir!”

Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

MACD ve RSI gibi çeşitli teknik göstergeler, canlı düşüş sinyalleri yakıyor. Örneğin, MACD, ortalama çizginin (0.00) altındaki boşluğu genişletmiştir. Dahası, sinyal hattının altında uzaklamayı artıran MACD çizgisi (mavi) büyük bir düşüş sinyalidir. Aynı zamanda, RSI aşırı alım bölgesine doğru keskin bir aşağı doğru hareket ediyor. Bu, küçük engelli yolun düşüşe gittiği anlamına gelir. Ethereum’un 3.000 doların altındaki çöküşü, büyük satış emirlerini tetikleyecektir. Genel gider baskısındaki artış, geçici destek seviyelerini 2.800 dolar ve 2.500 dolarda kayıplara karşı savunmasız bırakacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.