Ethereum (ETH)’da Korkutan Ayı Sinyali: “Beklenmeyen Çöküş Olabilir!”

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum (ETH)’da Korkutan Ayı Sinyali: “Beklenmeyen Çöküş Olabilir!”

Ethereum (ETH) 4.000 doların üzerinde ve altcoin’in yıllar önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse üç katı olan bir fiyat seviyesine ulaştı. Ancak tam bir yıllık inanılmaz kâr ve yatırım getirisi, potansiyel olarak boğaları uçurumdan aşağıya sürükleyebilir mi? Bir kripto uzmanına göre Ethereum grafiklerinde, boğa piyasasının sonuna yaklaştığına dair ve derin bir geri çekilmenin gelebileceğini düşündüren potansiyel düşüş sinyalleri ortaya çıktı.

Ethereum (ETH)’da Korkutan Ayı Sinyali: “Beklenmeyen Çöküş Olabilir!”

Bitcoin stabil durumdayken Ethereum 4 bin dolara ulaştı

Tıpkı Bitcoin gibi, kripto yatırımcıları da ETH’lerini satmıyor gibi görünüyor. Yalnızca satın alıyorlar. Analistlerin dediği gibi son “spot güdümlü ralli”, popüler altcoin’in 4.200 doların üzerine çıkardı. Gas ücretleri, Ethereum blockchain’inin finansal güç merkezi olduğunu tüm dünyaya kanıtlayarak rekor kırdı. DeFi, milyarlarca değerinde ETH’nin kilitli olması ve NFT trendiyle patlama yaşıyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Ethereum 2.0 çalışmaları ise devam ediyor ve EIP-1559, varlığın uzun vadede elde tutulmasını daha da değerli hale getirecek. Dolayısıyla bu durum ve BTC alım satım çiftlerindeki son toparlanma, baş döndürücü tartışmanın geri dönüşüne yol açtı.

Ethereum (ETH)’da Korkutan Ayı Sinyali: “Beklenmeyen Çöküş Olabilir!”

Kripto uzmanı: Ayı sinyalleri, mevcut döngüyü sonlandırabilir

NewsBTC’den kripto uzmanı Tony Spilotro’ya göre maalesef boğalar için Ethereum, ayı sinyalleri gösteren durumlar sergiliyor. Spilotro’ya göre haftalık zaman dilimlerinde, gizli bir düşüş sapması var. En son ralliden önce Philip Swift’in Bitcoin zirveleri için kullanılan “Pi Cycle Top” indikatörü tetiklendi. Uzmana göre bu indikatör, en son boğa piyasası sonlanırken gözlemlenmişti. Önce Bitcoin ters fiyat hareketleri sergilemeye başladı ve sermaye, BTC ticaret çifti oranını artırarak altcoin’lere aktı. Şimdi, aynı tür davranışlar geri döndü ve bir kez daha altcoin sezonu geldi – BTC ise duraksadı.

Ethereum (ETH)’da Korkutan Ayı Sinyali: “Beklenmeyen Çöküş Olabilir!”

Analiste göre daha da kötüsü, haftalık zaman diliminde bir TD satış oluşumu var. Bu oluşum hem 2018 hem de 2019’un ortasında görülmüştü ve ikisinde de piyasa zirvelerdeydi. Spilotro’ya göre Bitcoin burada bir dalış yaparsa ve ETHBTC çiftini eski zirvelere geri gönderirse, görmezden gelinemeyecek kadar çok tesadüf yaşanabilir. Uzmana göre boğalar hem Bitcoin hem de Ethereum’da son hamlelerini tapmış olabilir ve bundan sonra ayı piyasası gelebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.