Ethereum (ETH) 3000 Doları Geçti! Buterin, Resmi Olarak En Genç Milyarderlerden Oldu

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum (ETH) 3000 Doları Geçti! Buterin, Resmi Olarak En Genç Milyarderlerden Oldu

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, resmen dünyanın en genç ikinci milyarderi oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Önder altcoin ETH, 3000 doları aştı. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ekim 2018’de açıkladığı ana adresinde şu anda 1 milyar doların üzerinde ETH tutuyor. 27 yaşındaki vizyon sahibi ayrıyeten diğer token’lara da sahip.

Buterin’in bu ana adresin üzerinde diğer açıklanmayan adresleri var, lakin bunların “oldukça küçük” olduğunu sav etti. Bununla birlikte, resmi cüzdanı onu şimdiden “kendi kendini yetiştirmiş” en genç ikinci milyarder yapıyor (Luminar Technologies CEO’su Austin Russell’ın arkasında). Russell, ailesinin zenginliği nedeniyle geçen yıl Forbes tarafından listeden çıkarıldıktan sonra makyaj öncülerinden Kylie Jenner’ın yerini almıştı.

Fundstrat, 10.500 Doların Mümkün Olduğunu Söyledi

ETH, 2021’de Bitcoin’den kıymetli ölçüde daha âlâ performans göstererek yüzde 316 oranında arttı. Şahane kazanımlarına karşın, Fundstrat daha çok çalışma alanına sahip olduğuna inanıyor. Tom Lee’nin pazar araştırma firması, son araştırma notuna nazaran, ETH’nin 10.500 dolara ulaşabileceği kestirimini sürdürüyor.

ETH, yazının yazıldığı sırada Coingecko datalarına nazaran 3099 dolardan süreç görüyordu. Kripto para ünitesi son 24 saatte %6.2, son 7 günde %34.3, son 1 ayda ise %45.3 oranında kıymet kazandı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.