Ethereum (ETH) 2.0 Sözleşmesine İlgi Artıyor

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum (ETH) 2.0 Sözleşmesine İlgi Artıyor

1000’den fazla yeni mevduat sahibi, 32’den fazla Ethereum (ETH) payını, Ethereum 2.0 kontratına kilitledi. Kimileri Ethereum madenciliğine de dahil olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cryptoquant’ın bildirdiğine nazaran 1368 mevduat sahibi, Ethereum 2.0 mevduat kontratına katıldı. Twitter hesabından yapılan paylaşıma nazaran, Ethereum 2.0’ın birinci kontratına yatırım yapanlar 4 Mayıs 2021’de tepe yaptı.

Cryptoquant, ETH’lerini Ethereum 2.0 kontratına aktaran 1368 yeni mevduat sahibini kaydetti. Etheruem 2.0’a olan ilginin bu kadar artışı, varlığın pahasının 3.500 dolar düzeyini aşmasıyla birlikte geldi.

Ethereum dün yeni bir ATH düzeyine ulaştı ve akabinde ardından tüm türev süreç platformlarında büyük likidasyonlar geldi. Kısa müddette toplam 50 milyon dolarlık Ethereum short’u yok oldu.

Varlık dün net vadeli süreç hacmi açısından da bir rekor kırdı. Göstergelere nazaran Ethereum, tarihinde birinci kere 89 milyar doları aşmayı başardı.

Ethereum Madenciliğinin Karlılığı Sona Eriyor

Ethereum 1.0’dan farklı olarak, bu protokolün ikinci yinelemesinin süreçleri Proof-of-Stake (PoS) konsensüsü ile garanti altına alınacak. Bu, madenciler yerine doğrulayıcıların (stakerlar) blokzinciri bütünlüğünden sorumlu olacağı manasına gelir.

Sonuç olarak Ethereum madenciliğinin karlılığı sona eriyor. Tecrübeli Ethereum araştırmacılarına nazaran, Ethereum madenciliği 2021 yılının sonuna kadar karlı olacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.