Ethereum, Dogecoin, Cardano, MATIC: Üçüncü Aşama Geliyor!

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum, Dogecoin, Cardano, MATIC: Üçüncü Aşama Geliyor!

Ethereum ve diğer altcoinler için üçüncü aşama mı geliyor? Bitcoin’in dominansı, kurumsal çıkar ve ana akım benimsemenin en büyük itici güçlerinden biri oldu. Bu ölçü aynı zamanda altcoin ralli olasılığını da gösteriyor. BTC hakimiyeti, yazının yazıldığı sırada, Trading View’e göre %45,3’te kaldı. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere İlk kez Bitcoin’in hakimiyeti %50’nin altına düştü ve bu mantıksal olarak gökkuşağının diğer tarafına işaret ediyor. Bir diğer ifade ile bir altcoin sezonuna. Bitcoin dominansı (BTC.D), bu yılın başlangıcından bu yana keskin bir düşüş eğilimi gösteriyor.

Ethereum, Dogecoin, Cardano, MATIC: Üçüncü Aşama Geliyor!

Ethereum ve altcoin sezonu

Başka bir kripto traderı ve popüler analist, bir dizi tweet’te Altcoin sezonunun potansiyel yükselişine yönelik aynı eğilimi paylaştı. Yeni Zelanda merkezli popüler bir kripto analisti olan Lark Davis, bakış açısını aynı şekilde destekledi. Ona göre, 2021 altcoin sezonu 2017’den “çok daha çılgın” olacak. Hipotezini desteklemek için 10 ana noktayı tweetledi:

  1. Artık gerçekten kullanıcıları olan akıllı sözleşme uygulamalarını çalıştıran birden fazla blok zinciri var. 2017 temelde Ethereum ile ilgiliydi.
  2. Hiç bu kadar çok itibari para işin içinde olmamıştı. Cashapp, Paypal, Robinhood ve tüm kripto yerel borsaları alanda. Bireysel yatırımcıların piyasaya girmesi hiç bu kadar kolay olmamıştı.
  3. Çok sayıda çalışan ürün söz konusu. Aave, Uniswap ve Synthetix gibi harika defi platformlarımız var. Ve düzinelerce yeni gelen proje var.
  4. Bitcoin ETF’leri ABD’ye geliyor. Bu, tüm piyasaya pump hareketi yaptıracak. Altcoinler, Bitcoin zirveye çıktığında patlama yapacaklar. BTC ne kadar yüksek olursa, altcoin patlaması o kadar büyük oluyor.
  5. Dogecoin, piyasaya çok miktarda yeni paranın ayak bastığını gösteriyor.
  6. Cardano akıllı sözleşmeleri, Polkadot parachain. Ayrıca Ethereum, proof of stake’in ardından 2.0’a geçiyor.
  7. Token satış artışları önemli değerler kazandırıyor. Launchpad’ler bağış toplama oyununu değiştiriyor.
  8. Optimism ve Polygon Matic gibi iki Ethereum katmanı, ETH’deki çılgın darboğazları önleyecek ve sıkıntılı ağı daha kullanışlı hale getirecek.
  9. VC parası ve kurumsal para piyasayı dolduruyor. AZ16, milyar dolarlık bir kripto fonu başlattı. Halihazırda altcoin satın alan şirketler, aileler, ofisler ve fonlar söz konusu.
  10. 2018 ve 2019 yılındaki ayı piyasasında ayakta kaldıysanız o zaman bu altcoin sezonunda kral olmayı hak ediyorsunuz.

Kripto analisti ve araştırmacısı Secrets, çok yakın bir zamanda analiz dizisine “Path to Altseason (Altcoin Sezonuna Giden Yol)” başlıklı bir değerlendirme ekledi ve şu yorumu yaptı:

Herkes benim “Path to Altseason” çizelgemde nerede olduğumuzu bilmek istiyor. Aşama 2-3 örtüşme aşamasındayız. Büyük değer sahip koinler harfler hareket etmeye başlıyor. 2. Aşama ısındı ve 3. Aşamanın erken işaretlerini görüyoruz. 3. Aşama geliyor!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.