Ethereum Analisti: ETH’de Kötüsü Şu Olabilir…

Kriptocat Haber Editörü
Ethereum Analisti: ETH’de Kötüsü Şu Olabilir…

Ethereum talebinin her geçen gün artmasıyla birlikte, Altcoin’in yeri giderek önemli bir hal aldı. ETH’nin piyasa hakimiyeti giderek arttı. Düzeltmeleri kripto para piyasasını vurmadan önce Ethereum fiyatı yeni tüm zamanlar rekorları kırdı. Bununla birlikte, Bitcoin maksimalistleri, devam eden Altcoin yükselişlerinin ardından piyasanın odağının Bitcoin’e geri döneceğini umuyor.

Ethereum için en kötüsü

Bu maksimalistler arasında hala yaygın olan bir anlatı, “ETH hala bir hiçtir” dir. Nuggets News’in CEO’su ve kurucusu Alex Saunders, yakın tarihli bir podcast’te bu yaklaşımı çürüten Ethereum’un yeni dalgası için heyecanlandığını iddia etti ve şu yorumu yaptı:

“Bu noktada [ETH]’nin bir hiç olduğunu nasıl iddia ettiklerini anlamıyorum. Benimsemek zorundasın. Ethereum’da ve diğer Blockchain’lerde olanların hepsi şimdi gerçekten harika. Yani şimdi diğer Blockchain’lerin hiçbir değeri olmadığını söylüyorsan, kafanı kuma gömüyorsun demektir.”

Saunders’a göre, Ethereum’un ağında DApp’lerin varlığı, tüm ekosistemini daha da ilginç hale getiriyor. Toplam 3.511 DApp’den 2.782’den fazlası, Ethereum platformunda oluşturulmuştur durumda ve hepsi toplam olarak 85.250.000 günlük aktif kullanıcıyla övünmektedir.

Ethereum Analisti: ETH’de Kötüsü Şu Olabilir…

Ethereum’un ağı en yüksek DApp sayısını destekliyor, ancak platformundaki yeni uygulamaların sayısı son zamanlarda önemli ölçüde azalmakta. Saunders’a göre, Ethereum’un gelecekteki fiyatı büyük ölçüde ölçeklenebilirliğine bağlı olacak. En kötü senaryoyu vurgulayan Saunders, “En kötü durum, ölçeklenmemeleri, başka bir şeylerin ters gitmesi ve [fiyatın] yılın sonunda şu anda olduğu yerde olmasıdır. Bu durumda Ethereum çok fazla piyasa payı kaybedecektir. Muhtemelen bugün olduğundan daha düşük seviyede olacaktır.”

Sanders ayrıca, her şey yolunda giderse, ETH’nin fiyatından ne bekleyeceği konusunda da “Uniswap ve Tether’in stablecoin’i halihazırda Ethereum’daki gazın çoğunu kullanıyor. Dolayısıyla, tüm bunları ölçeklendirip ücretlerin 10 veya 100 dolardan bir sente düşürülmesi sağlanırsa, ETH’nin bu yıl muhtemelen 10.000 $’a ulaşacağını düşünüyorum.” açıklamasını yapıyor.

Ethereum Analisti: ETH’de Kötüsü Şu Olabilir…

İlginç bir şekilde, yakın zamanda yapılan bir başka analiz de, ETH’nin 10.000 $ işaretini aşmasının mümkün olduğuna atıfta bulunuyordu. Bununla birlikte, son 48 saatte Ethereum, Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanının inanılmaz derecede kan kaybettiğini belirtmekte fayda var. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere, dünyanın en büyük altcoin’i, yazının yazıldığı sırada ATH’sinden %35 düşüşle 2.900 $’ın üzerinde işlem görüyordu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.