Eski Kongre Üyesi Paul: Bitcoin Para Birimi Olarak Kabul Edilmeli

Kriptocat Haber Editörü
Eski Kongre Üyesi Paul: Bitcoin Para Birimi Olarak Kabul Edilmeli

Bitcoin’in dünyanın birçok bölgesinde düzenleyici baskılarla karşı karşıya kalmasının akabinde yatırımcılar ABD’de kripto para ünitesine daha fazla yatırım sınırlaması getirilip getirilmeyeceği konusunda telaşlı. Bilhassa de yeni atanan SEC Lideri Gary Gensler’ın yeni düzenlemelerin uygulanacağını duyurmasının akabinde bu kaygılarda artış yaşandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD eski Kongre Üyesi Ron Paul, Bitcoin’in bir para biçimi olduğunu ve paranın düzenlenmemesi gerektiğini söyledi:

“Şu anda, altın alıp satarsanız, vergilendiriyorsunuz. Sizden vergi alabilirler. Bitcoin’de kar elde eden ve vergilendirilen beşerler hakkında kıssalar okursunuz. Lakin parayı vergilendiremezsiniz.”

Paul, hükümetlerin her vakit alternatif para biçimlerini bastırmaya çalışacaklarını belirtti, fakat devletin müdahale etmesi yerine en uygununun ne olduğuna hür piyasaların karar vermesine müsaade vermenin değerli olduğunu da vurguladı:

“Seçme özgürlüğünün yasallaştırılması konusunu daha çok konuşacağım. Bu kararı hükümet değil, halk vermeli.”

Paul, ayrıyeten düzenleyici kurumların Bitcoin’in dolar ile rekabet etmesinden dolayı daha fazla vergilendirmeye yöneldiğini düşünüyor. Paul’a nazaran Bitcoin’in yasal bir para ünitesi olarak kabul edilmesi ve dolarla rekabet etmesine müsaade verilmesi gerekir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.