EOS’un Arkasındaki Şirket Block.one, Kripto Para Borsası Kuruyor

Kriptocat Haber Editörü
EOS’un Arkasındaki Şirket Block.one, Kripto Para Borsası Kuruyor

Destekçileri ortasında Peter Thiel, Alan Howard ve Louis Bacon üzere milyarderlerin bulunduğu bir blokzinciri platformu olan Block.one, klâsik borsaların niteliklerini merkeziyetsiz finansmanın yararlarıyla birleştirmeyi amaçlayan bir kripto borsası kurmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Bloomberg haberine nazaran Bullish ismi verilen borsa, yaklaşık 10 milyar dolarlık dijital varlık ve nakit ile Block.one tarafından başlatılacak. Bu başlangıç fonu, yaklaşık 9.7 milyar dolar pahasında 164.000 Bitcoin, 100 milyon dolar nakit ve Block.one süreçlerini destekleyen 20 milyon EOS token’ını içeriyor. Block.one Salı günü yaptığı açıklamada, bir finansman çeşidinde daha 300 milyon dolar topladığını açıkladı.

Borsa, getiri üreten stratejileri en üst seviyeye çıkarmak için popülerliği artan DeFi’nin merkeziyetsiz mimarisi ile mevcut blokzinciri teknolojisinden yararlanmaya çalışıyor. Duyuru, Coinbase Küresel Inc.’in geçtiğimiz ay Nasdaq’taki çıkışının akabinde gerçekleşti. Nastaq başlangıçta ABD’nin en büyük kripto borsasına 100 milyar dolardan fazla kıymet biçmişti. Atılım, EOS teknolojisini yine canlandırmak için kıymetli bir adım olarak değerlendirildi.

Bullish, kurumsal ve kişisel yatırımcılara bankalar üzere ortacılar kullanmadan bir DeFi uygulamasında piyasa yapma, borç verme ve portföy idaresi hizmetleri sunacak. Block.one İcra Şurası Lideri Brendan Blumer husus hakkında şunları söyledi:

“Borsa, kurumlara ve bireylere en son kripto para ünitesi yatırım stratejilerine daha yeterli ve daha inançlı erişim sunacak.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.