Elon Musk’un SNL Şovu Dogecoin’i Artıracak Mı? İşte Tahminler

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’un SNL Şovu Dogecoin’i Artıracak Mı? İşte Tahminler

Popüler altcoin Dogecoin meraklıları, Elon Musk’un ünlü oyuncu Miley Cyrus ile birlikte yer alacağı ABD’nin en çok izlenen şovlarından biri olan “Saturday Night Live (SNL)”ı bekliyor. Elon Musk’un katılacağı SNL programı, Türkiye saatine göre Pazar günü 6.30’da yayına girecek. Elon Musk’un Saturday Night Live’daki görünümü büyük olasılıkla “Dogefather” temalı olacak.

Bazı uzmanlar: SNL’den sonraki gün Dogecoin düşüş görecek!

Tesla CEO’su Elon Musk, yaklaşan Saturday Night Live programından önce New York’a geldi ve muhtemelen SNL kripto para birimi Dogecoin’e odaklanan bir taslak içerecek. Elbette ki program tartışmalı olacak. Elon Musk, 8 Mayıs SNL bölümüne ev sahipliği yapacak. Elon Musk, bu etkinlik öncesinde kendisine “Dogefather” ismini taktı. Program yaklaşırken, yatırımcılar olayın Dogecoin fiyatları ve daha geniş kripto para piyasası üzerindeki etkileri hakkında spekülasyon yapıyorlar.

Bir yandan Elon Musk’un görünüşü tartışmalı hale geldi. Bazıları görünüşünün, gösteriye ev sahipliği yapabilecek komedyenleri hak edenlerin dikkatini çektiğine inanıyor; Hatta bu eleştirilerin bir kısmı dizinin kendi oyuncu kadrosundan kaynaklandı. Bunlar, Dogecoin rallilerinin boyutunun küçüldüğü gerçeğiyle birleştiğinde Elon Musk’un kripto üzerindeki etkisi azalabilir. Bazı uzmanlar, bölümden sonraki gün Dogecoin’in düşüş göreceğini tahmin ediyor. Bir kripto para yatırımcısı konuya yönelik şu yorumu paylaştı:

Dogecoin’in büyük rallileri her yıl daha küçük ve daha az agresif oldu. İlk başta 18 saat süren şey 2 gündür devam ediyor. Her şey bitmeden önce bunun son adım olduğundan şüpheleniyorum. 8 Mayıs izleme günüdür. 

Elon Musk’un SNL Şovu Dogecoin’i Artıracak Mı? İşte Tahminler

Elon Musk’un şöhreti son birkaç aydır Dogecoin’in başarısını artırdı! “Tükenebilir”

Dogecoin‘in fiyatı bölümden önce biraz düştü. Ancak ardından Elon Musk’un paylaşımları ile yine toparlandı. Tesla CEO’su, popüler altcoin Doge’nin insanlar için “özel teşvik olduğuna” inanıyor. Ayrıca Elon Musk, kripto paraya yönelik bir paylaşımda daha bulundu. Elon Musk, bu tweet’te “konuk oyuncu” ifadesine yer verdi. Ayrıca paylaşımda Dogecoin’in simgesi olan Japon Shiba-inu cinsi köpek de vardı. Çeşitli endişelere rağmen bazı analistlere göre, elbette ki Elon Musk Dogecoin fiyatlarını daha da artırabilir. 

Elon Musk’un Twitter’da kripto parayı tanıtmasıyla altcoin 53 milyon takipçisinin dikkatine çekerken, SNL programı Dogecoin’in 9 milyon izleyiciye daha ulaşmasına yardımcı olacak. Bu analistlere göre, potansiyel olarak yatırımı, benimsemeyi ve listelemeleri teşvik edebilir. Aslında Dogecoin, etkinliğe giden hafta içinde çoktan benimsendi. Gemini ve eToro’nun her ikisi de DOGE’yi listeledi ve Cloudbet kripto kumarhanesi de coin için destek ekledi. Kısacası uzmanlara göre, Elon Musk’un şöhreti son birkaç aydır Dogecoin’in başarısını artırdı ve bu etki sonunda tükenebilir. Bununla birlikte, kripto para endişelere rağmen gerçek anlamda benimseniyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.