Elon Musk’un “Milyoner Yapabilir” Dediği Altcoin Uçuyor!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’un “Milyoner Yapabilir” Dediği Altcoin Uçuyor!

Tesla CEO’su Elon Musk’tan yeni Dogecoin paylaşımları geldi. Tesla CEO’su, popüler altcoin Doge’nin insanlar için “özel teşvik olduğuna” inanıyor.Yani, geçen yıl teşvik çeklerinizi Dogecoin’e çevirmiş olsaydınız, neredeyse bir milyon kazanmış olabilirdiniz. Bu paylaşımların ardından altcoin fiyatı yüzde 30 arttı ve 0,737 dolara kadar yükseldi.

Tesla CEO’su, Doge’nin insanlar için “özel teşvik olduğuna” inanıyor

Hükümet salgınla harap olmuş ekonomiyi desteklemek için halkına nakit dağıtırken, gezegendeki en zengin ikinci kişi olan Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin ile ilgili meseleyi ele aldı. Milyarder girişimci en son tweet’inde mem kripto para birimini “özel teşvik” olarak gördüğünü iddia ediyor. Kripto paranın muazzam dalgalanması, Elon Musk’un anında fiyat artışlarına neden olan Doge ile ilgili paylaşımlarına atfediliyor.     

 Elon Musk’un açıklamasına göre, teşvik çekleriniz neredeyse bir milyon değerinde olabilirdi. Dogecoin, ABD hükümetinin 1.200 dolarlık teşvik kontrollerinin ilk partisini göndermeye başladığı geçen Mart ayından bu yana yaklaşık yüzde 68.000 arttı.  Bu parayı hemen Doge’a yatıranlar yaklaşık 817.000 doları cebe atabilirdi.  500 dolarlık ikinci teşvik kontrolü ile yatırım yapmak 120.000 doların üzerinde bir rakama işaret edecekti. Son olarak uzmanlara göre, Nisan ayında DOGE’ye 1.400 dolar koymak 19.000 doların üzerinde bir kazançla sonuçlanabilirdi.   

Elon Musk’un “Milyoner Yapabilir” Dediği Altcoin Uçuyor!

Elon Musk’un paylaşımlarının ardından altcoin fiyatı yüzde 30 arttı!

Kripto para birimi 0,000086 dolardan işlem görürken, Mayıs 2015’te Dogecoin‘e orijinal teşvik kontrolünün miktarı olan 1.200 doları koymak, size 11,2 milyon dolar kazandırabilirdi.  Ayrıca Elon Musk, kripto paraya yönelik bir paylaşımda daha bulundu. Saturday Night Live programından bir gün öncesinde aşağıdaki tweet’i paylaştı. Elon Musk, bu tweet’te “konuk oyuncu” ifadesine yer verdi. Ayrıca paylaşımdaki Dogecoin’in simgesi olan Japon Shiba-inu cinsi köpek de vardı.

Bu paylaşımların ardından altcoin fiyatı yüzde 30 arttı ve 0,737 dolara kadar yükseldi. Dördüncü en büyük kripto para birimi  Doge, yazım sırasında yüzde 28 oranında artışla 0,73 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 94,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Doge yazım sırasında piyasa değeriyle 28,5 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.