Elon Musk’un Gözde Altcoin’i Yüzde 16.000 Arttı! İşte Pump’ın Nedeni

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’un Gözde Altcoin’i Yüzde 16.000 Arttı! İşte Pump’ın Nedeni

Herkes devasa bir balon için çığlık atarken, Dogecoin fiyatı kripto grafiklerinde yukarı tırmanmaya devam ediyor. Şaka kripto para birimi Dogecoin, CoinMarketCap verilerine göre 2014 yılından bu yana ilk kez piyasa değeri ile Ripple (XRP)’ı geride bırakarak şok edici yükselişine devam ediyor. Peki altcoin projesindeki bu yükseliş hareketini neler tetikliyor?

2021’de yaklaşık yüzde 16.000 artan altcoin, BMW’den daha büyük!

Popüler kripto paranın, piyasa değeri şaşırtıcı bir şekilde 75 milyar dolara yükseldi ve bir başka tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. İşleri perspektife koymak gerekirse, başlangıçta bir Bitcoin parodisi olarak başlayan kripto para birimi, şimdi Santander, Intercontinental Exchange ve BMW’den daha büyük. Dogecoin, CoinMarketCap’te şimdiye kadarki en yüksek konumu olan dördüncü sırada yer alıyor.

Şu anda Dogecoin, 2021’de yaklaşık yüzde 16.000 arttı ve Binance Coin hariç diğer tüm büyük kripto para birimlerinin getirilerini yok etti. Dogecoin, son 24 saatte ilk 100’de yüzde 45’in üzerinde yükselen en iyi performans gösteren kripto para. Peki popüler kripto paradaki yükselişin nedenleri nelerdir?

Elon Musk’un Gözde Altcoin’i Yüzde 16.000 Arttı! İşte Pump’ın Nedeni

İşte Dogecoin (DOGE)’de yaşanan ve fiyatı uçuran kritik gelişmeler

Son günlerde Dogecoin’de kritik gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmeler zaten yükseliş ivmesi kazanmış olan altcoin projesini uçurmaya yetiyor. Bu gelişmelere yakından bakalım:

  • Amerikan Ulusal Beyzbol Ligi ekiplerinden Oakland Athletics, Toronto Blue Jays maçı için Dogecoin ile bilet satışına başladı. Oakland Athletics Başkanı bu gelişmenin MLB tarihinde bir ilk olduğunu belirtiyor.
  • Ünlü Bitcoin borsası Gemini, Dogecoin (DOGE) işlemlerini etkinleştirdiğini açıkladı. DOGE sahipleri artık borsada fiat para pariteleriyle işlem yapabilecek.
  • Popüler Bitcoin ve kipto para borsası Bitfinex, DOGE/USD ve DOGE/USDT işlem çiftleri için marjin işlemi açtığını açıkladı. Bitfinex kullanıcıları artık DOGE’de maksimum 3,3 kaldıraç oranıyla marjin işlemleri yapabilecek.
  • Çevrimiçi ticaret platformu eToro, DOGE’yi 20 milyon kayıtlı kullanıcısına sunacağını duyurdu.  eToro kararı sektörde çekiş kazanırsa bazı analistlere göre, Dogecoin fiyatı orta vadede ralliyi uzatabilir.
  • Elon Musk’un “Saturday Night Live” duyurusu da son zamanlarda Dogecoin için ana rüzgar gibi görünüyor.  Elon Musk, katılacağı Satırday Night Live programına atıfta bulunarak kendisine “The Dogefather” ismini taktı. Kısacası Elon Musk, Dogecoin’in SNL’nin bir parçası olacağını doğruladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.