Elon Musk’tan Yeni Dogecoin ve Bitcoin Açıklaması Geldi!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’tan Yeni Dogecoin ve Bitcoin Açıklaması Geldi!

Elon Musk’tan Dogecoin ve Bitcoin ile ilgili olarak yeni bir açıklama geldi. Kriptokoin.com okuyucularının hatırlayacağı üzere DOGE için en büyük eleştiri geliştiricilerin olmaması yönündeydi.

Geliştirici açıklaması

Geliştirici olmamasını Musk dikkate almış gibi görünüyor. Bunun için Twitter’dan bir çağrı yaparak bu eleştirilerin artık yapılmaması adına ön almış gibi gözüküyor. Musk bu noktada “Doge’nin geliştirilmesine yardımcı olmak istiyorsanız, lütfen GitHub &http://reddit.com/r/dogecoin/ adresinden geliştirilmesine katkıda bulunun” çağrısı yapıyor.

Bitcoin madencileriyle toplantı

Elon Musk’ın diğer hamlesi de Bitcoin madencileri ile ilgili oldu. Musk’ın karbon ayak izi nedeniyle Bitcoin’i Tesla’nın elektrikli arabaları için ödeme yöntemi olarak çıkarması neticesinde Bitcoin’de önemli düşüşler yaşanmıştı. Konuyla ilgili olarak yapılan değerlendirmelerde bankacılık sisteminin Bitcoin’in tükettiği enerjiden daha fazlasını tükettiği vurgusu yapılmış ve bu konuda Musk’ın açıklamalarının doğru olmadığı belirtilmişti. İşte bu noktada Bitcoin madencileri ile Musk’ın yaptığı toplantının gerçeklerin ortaya konulması ve durumun net bir şekilde belirtilmesi adına önemli olduğu görülüyor.

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin ve Bitcoin Açıklaması Geldi!

Musk Amerika’daki Bitcoin madencileriyle toplantı yaptığını, madencilerin yenilenebilir enerjiyi kullanma noktasında umut verici sözler verdiklerini ifade ediyor.

Musk’ın hem Bitcoin hem de Dogecoin ile ilgili tweet’lerine bakıldığında kripto para alanındaki önemli gelişmelere odaklandığı görülüyor. Musk’ın tweetlerinin ardından Bitcoin’in fiyatında bir miktar artış meydana geldi. Fiyat 36.500 Dolar seviyelerinden 39.500 Dolar seviyelerine çıktı.

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin ve Bitcoin Açıklaması Geldi!BTC/USD Grafiği: Tradingview

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.