Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı Geldi: Dolar Gibi!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı Geldi: Dolar Gibi!

Tesla CEO’su Elon Musk yerinde durmuyor ve yaptığı paylaşımlar ile kripto paraların fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Bitcoin fiyatı bugün, Elon Musk’un Bitcoin’den ayrılma hareketini gösteren anlamlı bir tweet yayınlamasıyla sert bir şekilde düştü. BTC ile birlikte Ripple, Ethereum, Cardano ve diğer altcoin’lerde büyük düşüşler yaşadı. Ancak Elon Musk’un paylaşımları bunlar ile sınırlı değildi. Tesla CEO’su, favori kripto parası Dogecoin (DOGE)’e yönelikte bir paylaşımda bulundu. Elon Musk, her zaman ki gibi paylaşımı ile DOGE fiyatını etkiledi.

Tesla CEO’su Elon Musk yerinde durmuyor! Dogecoin tweeti geldi

Bitcoin’e yönelik imalı paylaşımı ile Tesla CEO’su Elon Musk, fiyatları yine dumpladı. Bu paylaşımın yanı sıra Elon Musk, Dogecoin’e değinmeden geçmedi. Elon Musk, ABD Federal Rezervi ile karşılaştırarak meme kripto para birimi Dogecoin’in fiyatını bir kez daha artırdı. Roket şirketi SpaceX’e de liderlik eden ve meme seven Elon Musk, son aylarda “şaka” kripto para birimi DOGE’ye yönelik desteğini artırdı.

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı Geldi: Dolar Gibi!

Son günlerde Elon Musk, “meme tabanlı Dogecoin’i ödeme olarak kabul ettiğinden, aya gerçek bir DOGE gönderme sözü verdiğinden ve DOGE ile ısıtılan bir jakuziyi harika bir fikir olarak adlandırdığından” kripto paranın fiyatı yükseldi. Son zamanlarda, kripto para sonsuz bir arza sahip olduğu için eleştirilerle karşı karşıya kalıyor. Ancak, milyarder bunun ABD doları basmaktan farklı olmadığını düşünüyor gibi görünüyor. Elon Musk, Bitcoin‘i hedef almanın yanı sıra, ABD Federal Rezervi ile karşılaştırarak meme kripto para birimi Dogecoin’i bir kez daha artırdı.

Elon Musk, DOGE’yi savunarak Amerikan dolarına benzetti

Son zamanlarda, DOGE’ye yönelik eleştirilerin ardından Elon Musk, kripto parayı Amerikan dolarına benzetti. Elon Musk, Twitter aracılığıyla Dogecoin’in kurucularından Billy Markus’a verdiği cevapta bir meme paylaştı. Elon Musk, popüler altcoin DOGE’yi savunarak Amerikan dolarının arzının da benzer şekilde sınırsız olabileceğini belirtti.

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı Geldi: Dolar Gibi!

Fiyatlar yükselirken ve teknoloji yatırımcıları, Bitcoin’in Blockchain teknolojisinin bir finans ve yazılım direği olacağına bahse girerken, Bitcoin ve kripto para birimleri bu yıl ilgi odağı haline geldi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, boğa koşusu Dogecoin gibi şaka kripto paralarının bile yükselişine tanıklık ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.