Elon Musk’tan Tesla’nın Bitcoin Yatırımına Yönelik Paylaşım

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’tan Tesla’nın Bitcoin Yatırımına Yönelik Paylaşım

Tweet’leriyle kripto para piyasasını kasıp kavuran Elon Musk, bugün de geleneğini bozmayıp kripto para piyasasındaki ani ve sert düşüşlerin ardından bir tweet attı. İşte, Elon Musk’ın tweet’i ve Bitcoin piyasası için anlamı…

Elon Musk’tan Bitcoin imalı tweet

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC) bugün sabah saatlerinden itibaren sert bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı ve gün içinde %20’nin üzerinde bir kayıp yaşadı. Gün içinde, 16:00 ila 17:00 arasında 31.000 dolara kadar geriledi. Ancak yazım sırasında 35.450 dolardan işlem görüyor. Sert düşüşün ardından BTC’nin son bir saatte %9 oranında kazanç sağladığı görülüyor.

Bu sırada Elon Musk da Tesla için “diamond hand” paylaşımında bulundu. Bu paylaşımın, Bitcoin ile ilgili olduğu düşünülüyor. Diamond hands, “hisselerini kararlı bir şekilde tutan kişi” anlamına geliyor. Piyasada “elmas elleri” olan biri, potansiyel risklere ve kayıplara rağmen nihai hedef için pozisyon tutmaya hazırdır. Yani bu paylaşımdan Musk’ın, Tesla’nın elinde tuttuğu devasa miktarda BTC’yi satmadıklarını ima ettiği sonucu çıkarılabilir.

Elon Musk’tan Tesla’nın Bitcoin Yatırımına Yönelik Paylaşım

Bu düşüşün ardından pek çok insan elinde yüklü miktarda BTC bulunan kurumların satış gerçekleştirip gerçekleştirmediğinden şüphe duymaya başladı. Hatta, şu anda elinde 90,079 BTC bulunan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, tek bir “satoshi” bile satmadığını açıkladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.