Elon Musk’tan İnanılmaz Dogecoin Açıklaması! Fiyat Uçuyor

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’tan İnanılmaz Dogecoin Açıklaması! Fiyat Uçuyor

Tesla CEO’su Elon Musk, Coinbase’in Dogecoin (DOGE)’i listeleyeceğini onaylamasından sonra yeni bir duyuru ile Dogecoin’in piyasa değerine milyarlar ekledi.

Elon Musk: Doge geliştiricileriyle sistemin işlem verimliliğini iyileştirmek için çalışıyoruz

Tesla CEO’su Musk, Bitcoin topluluğuna karşı çıkmış olabilir, ancak en sevdiği meme kripto parasını terk etmiyor. Yakın tarihli bir tweet’te, gezegendeki en zengin ikinci kişi, kripto para biriminin işlem verimliliğini artırmak için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştığını duyurdu. Elon Musk konuya yönelik şunları söyledi:

Doge geliştiricileriyle sistemin işlem verimliliğini iyileştirmek için çalışıyoruz. Potansiyel olarak umut verici.

Elon Musk’tan İnanılmaz Dogecoin Açıklaması! Fiyat Uçuyor

Dogecoin, milyarder Musk’un tweetinin ardından 0,532 dolara yükselen fiyatı ile piyasa değerine 11,8 milyar dolar ekledi. Bu açıklama, Tesla’nın artan CO2 ayak izi nedeniyle Bitcoin’i kabul etmeyi bırakmasından sonra geliyor.   

Herhangi bir Dogecoin geliştiricisi var mı?

Birçoğu, hemen hemen hiç Dogecoin geliştiricisinin bulunmadığını belirterek Musk’u onlara isim vermeye çağırdı. Blockstream CEO’su Adam Back, kripto para biriminin “uzun süredir bilinen güvenlik açıklarına” sahip olduğunu söylüyor. Doge yıllarca bakıma muhtaçtır, Bitcoin’in uzun süredir bilinen güvenlik açıklarına sahip eski versiyonunun gerçek bir şaka kopyasıdır.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, milyarder Musk’un gündelik tweet’lerinin yanı sıra Coinbase’in yaklaşan listeleme haberi, çalkantılı meme kripto parası için bir başka yükseliş rüzgarı oldu. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, 2021 yılına yönelik ilk çeyrek sonuçlarını açıkladığı bir toplantıda altı ile sekiz hafta içinde Dogecoin’i listeleyeceklerini söyledi. Brian Armstrong konuya yönelik şunları söyledi:

Önümüzdeki altı ila sekiz hafta içinde DOGE’u listelemeyi planlıyoruz.

Elon Musk’tan İnanılmaz Dogecoin Açıklaması! Fiyat Uçuyor

Elon Musk’un açıklamalarından sonra kripto para uçuşa geçti

Elon Musk’un açıklamalarından sonra kripto para uçuşa geçti. Altcoin fiyatı yüzde 25’e yakın değer kazandı. Dördüncü en büyük kripto para birimi  Doge, yazım sırasında yüzde 20’den fazla artışla 0,53 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 69 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Doge yazım sırasında piyasa değeriyle 20 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.