Elon Musk’tan İlginç Dogecoin Paylaşımı: Unutmayın Sınırlı!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’tan İlginç Dogecoin Paylaşımı: Unutmayın Sınırlı!

Tesla CEO’su Elon Musk, yine popüler altcoin DOGE’ye yönelik açıklamalarda bulundu. Elon Musk, konu Dogecoin olduğunda harekete geçme yeteneğinin sınırlı olduğunu iddia ediyor.

Elon Musk: Dogecoin konusundaki harekete geçme yeteneğim sınırlıdır!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Tesla CEO’su Elon Musk’un Dogecoin ve daha geniş kripto piyasası üzerindeki etkisine yönelik endişeler artıyor. Bu piyasa ortamında ünlü milyarder, kripto para projesi DOGE’yi gerçekten kontrol etmediğini açıklığa kavuşturmak için kısa süre önce Twitter’da açıklamada bulundu.

Önde gelen bir topluluk hesabı, Dogecoin’i aktif olarak tanıtarak ve geliştirmeye katılarak Dogecoin’e kendi şirketi gibi davrandığı için Elon Musk’a övgüde bulundu. Ünlü girişimci Elon Musk ise bu yorumların ardından proje konusunda harekete geçme yeteneğinin “sınırlı” olduğunu söyledi. Elon Musk konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Dogecoin’in resmi bir organizasyonu olmadığını ve kimsenin bana rapor vermediğini lütfen unutmayın. Bu yüzden harekete geçme yeteneğim sınırlıdır.

Elon Musk’tan İlginç Dogecoin Paylaşımı: Unutmayın Sınırlı!

Elon Musk Dogecoin’i kontrol etmediği konusunda ısrar ediyor! Buna inandınız mı?

Nisan 2019’da Elon Musk, Dogecoin’in “en sevdiği kripto para birimi” olduğunu açıkladı. Tesla patronu şimdi kripto parayı dünyanın para birimi yapmak için ölçeklenebilirliğini artırmaya çalışıyor. Elon Musk son dönemde Bitcoin ve DOGE’ye yönelik yorumları nedeniyle eleştiri oklarının hedefi oldu.

Ünlü milyarder, Tesla’nın artık BTC ödemelerini kabul etmeyeceğini ve kripto paralarını satabileceğini açıkladıktan sonra piyasada büyük bir çöküşe neden oldu. Ayrıca Elon Musk, sık sık yaptığı paylaşımlar ile DOGE fiyatını her iki yönde de oynatıyor. Bu nedenle yatırımcılar, Elon Musk’un kripto paralara yönelik açıklamalarına fazlası ile dikkat ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.