Elon Musk’tan “DOGE CEO’su” İddiasına Yanıt

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’tan “DOGE CEO’su” İddiasına Yanıt

Son vakitlerde kripto para dünyasını epey sarsan ve bu nedenle kripto para topluluğundan çeşitli reaksiyonlarla karşılaşan Elon Musk, tekrar gündeme geleceğe benziyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin‘in etrafa verdiği ziyandan kelam eden ve bu nedenle varlığın bedelinde düşüş yaşanmasına vesile olan Musk, dün de Bitcoin madencileri ile yaptığı görüşmenin olumlu olduğunu tabir etmişti. Bu tabirin akabinde Bitcoin az da olsa yükseliş yaşamıştı.

Durum böyleyken Twitter üzerinde değişik bir diyalog yaşandı. Bir Twitter kullanıcısı atmış olduğu tweet’te, Elon Musk’ın Dogecoin’i (DOGE) tedavi ettiğini ve adeta kendi şirketlerinden bir tanesi üzere olduğunu belirtti.

“Elon Musk’ı Dogecoin’i kendi şirketlerinden birisi üzere tedavi ediyor üzere görünüyor. Etkin bir biçimde pazarlama yapıyor, mühendislik ve liderlik hünerlerini kullanarak Dogecoin’i geliştiriyor. Doge CEO ile emin ellerdeyiz.”

Kullanıcının bu savına Elon Musk ise şu formda cevap verdi:

“Dogecoin‘in resmi bir tertibi olmadığını ve bana kimsenin rapor vermediğini lütfen unutmayın. Bu sebeple hareket kabiliyetim kısıtlıdır.”

Anlaşılan Elon Musk, kripto para gündemini daha uzun müddet meşgul edecek üzere görünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.