Elon Musk’tan Çılgın Dogecoin Tahmini: Bitcoin’i Geride Bırakabilir!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’tan Çılgın Dogecoin Tahmini: Bitcoin’i Geride Bırakabilir!

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE)’in ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırmak istiyor, böylece kripto para Bitcoin’i geride bırakabilir.

Elon Musk, Dogecoin (DOGE)’in ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırmak istiyor

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’i Bitcoin ile karşılaştıran bir tweet’e verdiği yanıtta, bazı büyük değişiklikler uygulanırsa, meme kripto para biriminin Bitcoin‘e karşı avantaja sahip olabileceğini belirtti. Özellikle Elon Musk, Dogecoin’in blok süresinin ve blok boyutunun on kat artmasını istiyor. Hem Bitcoin hem de Shiba Inu’dan esinlenen kripto paranın keyfi olarak 1 megabaytlık blok boyutu sınırı vardır. Daha büyük bloklar geçersiz sayılır. 

Dogecoin başlangıçta yalnızca en büyük kripto para biriminin bir mem kopyası olarak oluşturuldu, bu durum kimseye şaşırtıcı gelmiyor. Çünkü BTC’nin piyasada çok sayıda kopyası mevcut. Bununla birlikte şaka kripto parası, Bitcoin’den daha hızlı işlem sürelerine sahip olacak şekilde modellendi. Madenciler 10 dakika yerine her dakika yeni bloklar üretiyor, ancak bu milyarder için yeterli değil.

Elon Musk’tan Çılgın Dogecoin Tahmini: Bitcoin’i Geride Bırakabilir!

Elon Musk: Eğer Doge bunu yapamazsa ben yaparım

Elon Musk ayrıca, Dogecoin’in işlem ücretlerinin şu anda bulundukları yerden 100 kat düşmesini istiyor. Bu, kripto para birimini ticaret için daha çekici hale getirecek bir gelişme. 15 Mayıs itibariyle, ortalama Dogecoin işlem ücreti 1,59 dolar, bu da üç ay öncesine göre yüzde 824 daha yüksek. Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, Twitter üzerinden bir kullanıcısının kendisine yönelttiği soruya da kritik yanıtlar vererek yine piyasanın gündemine oturdu.

Milyarder Elon Musk, bir kullanıcının “Teknik olarak istediğin her şeye imkan tanıyan ve altyapısal olarak da destek sağlayan bir kripto parayı neden sıfırdan yapmıyorsun” sorusuna yanıt vererek dikkatleri üzerine çekti. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, geçen hafta içerisinde Elon Musk, Bitcoin üretmek için çok fazla enerji harcandığını ve bunun da doğaya zarar verdiğini söyledi. Bu açıklamaların ardından Bitcoin fiyatı 10.000 dolardan fazlasını sildi. Elon Musk kullanıcının sorusuna şu sözlerle yanıt verdi:

Eğer Doge bunu yapamazsa ben yaparım. Sıfırdan yeni bir kripto para geliştirmek çok büyük bela…

Elon Musk’tan Çılgın Dogecoin Tahmini: Bitcoin’i Geride Bırakabilir!

Kripto paranın fiyatı Elon Musk’un açıklamalarının ardından sıçradı

Kripto paranın fiyatı Elon Musk’un açıklamalarının ardından sıçradı, daha sonra ise geri çekildi. Beşinci en büyük kripto para birimi  Dogecoin, yazım sırasında yüzde 1,9 oranında düşüşle 0,52 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 68,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Doge yazım sırasında piyasa değeriyle 10 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.