Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması: İhtiyaç Var! Ama Şimdilik

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması: İhtiyaç Var! Ama Şimdilik

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin ölçeklendirme sorunlarına değiniyor. Elon Musk, Lightning’in şimdilik gerekli olduğunu ancak gelecekte tüm işlemleri tek bir katmanla halledebileceğini söylüyor.

Elon Musk BTC Lightning’ına ihtiyaç duyulduğunu söyledi! Ama Şimdilik…

Tesla CEO’su Elon Musk, son tweet’inde Bitcoin ölçeklendirme tartışmasının derinliklerine dalıyor. Ünlü milyarder, hızla artan bant genişliği ve bilgi işlem gücü nedeniyle tek bir katmanın gelecekteki tüm işlemleri gerçekleştirebileceğini iddia ediyor, ancak bir Katman 2 protokolü olan Lightning’in şimdilik hala gerekli olduğunu kabul ediyor. Ünlü milyarder konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Katman sayısı, öngörülen bant genişliğine ve hesaplamaya bağlıdır, her ikisi de hızla yükselir; bu, tek katmanlı ağın gelecekteki İMO’da tüm insan işlemlerini taşıyabileceği anlamına gelir.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Elon Musk meme kripto para biriminin (Dogecoin) Bitcoin’e karşı kazanabileceğini söyledi ve Dogecoin için ölçeklendirme çözümleri sundu.

Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması: İhtiyaç Var! Ama Şimdilik

Bitcoin ölçeklendirme tartışmasını yeniden canlandı!

Bazıları Elon Musk’un tweetini Bitcoin Cash gibi hard forklar için bir onay olarak yorumlamakta hızlı davranırken, “büyük engelleyiciler” işlemler zincir üzerinde çözülmediği için Lightning kullanımına karşı çıkıyor. Bitcoin’in blok boyutunu artırmak, kripto para biriminin ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırır, ancak aynı zamanda daha fazla merkezileştirmeye de yol açar, çünkü tam node’ler ortalama bir Joe için çalışmak için çok pahalı olacaktır.

Lightning Labs CEO’su Elizabeth Stark, daha yüksek katmanların, temel katman üzerinde karmaşık şeyler oluşturmaya izin verdiğini iddia ediyor. Elizabeth Stark konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Katmanlı mimariler mantıklı. Temel katmanda çok fazla karmaşıklık istemezsiniz ve her türlü şeyi daha yüksek katmanlarda inşa edebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.