Elon Musk’ın Çevrimiçi İtibarı, Bitcoin Taraftarları ile Sorun Yaşayınca Düştü

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk’ın Çevrimiçi İtibarı, Bitcoin Taraftarları ile Sorun Yaşayınca Düştü

Elon Musk’ın çevrimiçi prestiji, Bitcoin (BTC) konusunda olumsuz yorumlar yapmasıyla birlikte Bitcoin taraftarlarıyla sorun yaşamaya başladıktan sonra yeni bir düşük düzeye ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Edinilen bilgilere nazaran Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın şöhreti daha evvel hiç bu kadar berbat olmamıştı.

Elon Musk’ın Çevrimiçi İtibarı, Bitcoin Taraftarları ile Sorun Yaşayınca Düştü

Elon Musk’ın çevrimiçi prestiji, Bitcoin konusundaki olumsuz yorumları nedeniyle büyük bir darbe aldı. Toplumsal medya izleme şirketi Awario’nun datalarını aktaran Yahoo Finance tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, milyarder hakkındaki olumsuz tweetler artık müspetleri geride bırakıyor (yüzde 19,2 ve yüzde 14,9).

Bitcoin kullanıcıları, Tesla Bitcoin ödemelerini askıya aldıktan sonra süratle Musk’a hayran olmaktan, nefret etme basamağına geçmeye başladı. Daha sonra yangına körükle giden tartışmalı teşebbüsçü, kripto para başkanının merkeziyetsiz olmasını sorguladı ve e-araba üreticisinin varlıklarını satabileceğini dahi ima etti.

Ancak tüm bunların akabinde tekrar bir açıklama yapan Musk, Tesla’nın BTC satmadığını tabir etti. Şu an için ise Bitcoin’de yeşil güç için çalışmalarını sürdürüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.