Elon Musk Yine Altcoin Piyasasında: Bu Kriptoyu Pompaladı!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk Yine Altcoin Piyasasında: Bu Kriptoyu Pompaladı!

Tesla CEO’su Elon Musk, popüler altcoin Dogecoin’in topluluğuna bir kemik daha attı. Her zamanki gibi Tesla CEO’sunun paylaşımının ardından fiyat sert yükseldi.

Elon Musk, popüler altcoin Dogecoin’in topluluğuna bir kemik daha attı!

Popüler kripto para birimi Dogecoin, yine Tesla CEO’su Elon Musk’un paylaşımıyla yükseldi. Tesla CEO’su Dogecoin’in, hakkında çok konuşulan “Saturday Night Live”nın gelecek bölümünde “kesinlikle” olacağını doğruladıktan sonra fiyat bir kez daha roket attı. Altcoin projesi, Musk’un tweet’ini takiben Binance borsasında 0,40 dolara yükseldi ve yüzde 14 değer kazandı. Ancak kripto para tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,45 dolara ulaşamadı.

Elon Musk Yine Altcoin Piyasasında: Bu Kriptoyu Pompaladı!

Bununla birlikte, Dogecoin şu anda ilk 10’da Ethereum’un kazançlarını gölgede bırakan en iyi performans gösteren kripto paradır. Geçtiğimiz günlerde ünlü milyarder, “Dogefather” yazarak bir paylaşımda bulundu ve birçok spekülasyonu da beraberinde getirdi. Tarzına sadık kalan milyarder, şifreli tweetiyle ilgili başka hiçbir şey açıklamadı, ancak kripto Twitter spekülasyonlarla doluydu. Musk, Dogecoin’in nihayet pop kültürünün bir parçası olabileceği 8 Mayıs’ta “SNL”de yer alacağını doğruladı.

Botlar popüler altcoin Dogecoin’i daha yükseğe itiyor!

Dogecoin tweetleri Musk için eğlenceli ve oyunlar olsa da piyasa onlara kesinlikle ciddiyetle davranıyor. İnsanların Musk’un tweet’lerini takiben kripto parayı bu kadar hızlı nasıl satın almayı nasıl başardıklarını merak ediyorsanız, aslında botlar işlerini yapıyorlar. Girişimcinin tweet atma alışkanlıklarının çok iyi farkında olan usta programcılar, her Musk tweetinden sonra kripto parayı otomatik olarak satın alan bir dizi komut dosyası geliştirdiler. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.