Elon Musk ve Mark Cuban, Kripto Para Ödemeleri İçin Dogecoin’i (DOGE) Zorluyor

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk ve Mark Cuban, Kripto Para Ödemeleri İçin Dogecoin’i (DOGE) Zorluyor

Dogecoin, BitPay’in süreç hacminin yaklaşık %13’üne ulaşarak dördüncü en tanınan ödeme seçeceği oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dogecoin’in en ünlü hayranlarından ikisi olan Elon Musk ve Mark Cuban, göğüs token’ının ödemeler için legal bir araç haline geldiği fikrini kamuoyuyla paylaşıyor.

Daha evvel aktardığımız üzere Musk, gündelik ödemeler için kripto paranın nasıl daha süratli hale getirileceği hakkında Dogecoin geliştiricileriyle bir görüşme yapmıştı. Dogecoin geliştiricisi Ross Nicoll, Musk’ın emelinin Dogecoin’i bir fincan kahve için kullanılacak kadar kolay hale getirmek olduğunu söyledi.

Cuban ise bu ayın başlarında Dogecoin’in “bir para ünitesi olarak daha yararlı haline geldiğini” söyledi. Cuban, “BitPay ile birçok konuşma gerçekleştirdiğini” ve kripto para ünitesi ödeme sağlayıcısının kripto parayı kabul edecek daha fazla satıcıyı işe alma sürecinde olduğunu da kelamlarına ekledi.

Dogecoin 2013 yılında büsbütün bir latife olarak yaratıldığı ve GitHub kod sayfası yıllarca sakin olduğu için bu önermeler pek çok bireye saçma geliyor. Fakat BitPay dataları, Cuban’ın DOGE ödemeleri hakkındaki büyük konuşmasını destekliyor.

Satıcıların kripto para ünitesini ödeme olarak kabul etmesini sağlayan BitPay, Dogecoin’in şu anda ödemeler için en tanınan dördüncü kripto para ünitesi olduğunu (Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum‘dan sonra) ve platformun süreç hacminin %12.6’sına yükseldiğini söylüyor. Yalnızca iki ay evvel DOGE, hacmin sırf %3.3’ünü oluşturuyordu. Nisan ayındaki hacmi ise %7.8’sine karşılık geldi.

BitPay CMO’su Bill Zielke Dogecoin hakkında şunları söyledi:

“Çok süratli bir formda bizim için gerçek bir para haline geldi. Ağımızda hiç olmadığı kadar süratli yükseldiği için yararlı buluyorum. Satıcıların Dogecoin ile binlerce süreç görmesi gerçeğinin yarara işaret ettiğini söyleyebilirim. Ayrıyeten Bitcoin yahut Ethereum’a kıyasla bir avantajı var: düşük süreç fiyatları. Güçlü bir topluluğu düşük fiyatlarla birleştirdiğinizde bu olağanüstü bir kombinasyon. Büyümeye devam etmesini bekliyorum ve bu yarar daha da artacak.”

BitPay kullanan büyük isim tüketici şirketlerinden kimileri Microsoft, AT&T, Camping World ve WeWork’tur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.