Elon Musk, Tesla’nın Elindeki Bitcoin’leri (BTC) Satmadığını Açıkladı

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk, Tesla’nın Elindeki Bitcoin’leri (BTC) Satmadığını Açıkladı

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, birkaç gündür Bitcoin (BTC) hakkındaki olumsuz yorumlarına devam ederken, dün kripto Twitter’da tabir yerindeyse bir savaş çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para topluluğu Elon Musk’ın sözlerinin yarattığı piyasa dalgalanmalarının bir an evvel önüne geçilmesi gerektiğini ve Musk’ın durdurulmasının kaide olduğunu söz ediyor. Musk’ın Bitcoin hakkındaki açıklamları da Tesla’nın elindeki BTC’leri satıp satmadığına dair dedikoduların dönmesine yol açmıştı. Musk bugün attığı bir tweet’le bu türlü bir şeyin olmadığını açıkladı.

Tesla CEO’su “Spekülasyonları açığa kavuşturmak için şunu söylemeliyim: Tesla hiçbir Bitcoin’i satmadı” sözlerini kullandı.

Tesla CEO’sunun bu sözlerinin akabinde markette olumlu bir hareket başladı.

“Marketin Hareketinin Bir Bireye Bağlı Olması Üzücü”

Kripto para topluluğunun sevilen isimlerinden Crypto Michael de Elon Musk hakkındaki tenkitlerini dün gece sürdürmüştü. Michael, Musk’ın Tesla ve Bitcoin hakkındaki tweet’ine şöyle bir yorum yaptı:

“Ve #Bitcoin yükseliyor. Pazarın sadece dünyadaki bir kişinin tweet’leriyle hareket etmesi hakikaten üzücü, lakin içinde bulunduğumuz birinci kademe bu. Satmadı, piyasalar yükseldi, #Bitcoin ayı piyasasında değil.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.