Elon Musk: Tesla hiç Bitcoin satmadı

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk: Tesla hiç Bitcoin satmadı

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda şirketin hiç Bitcoin satışı gerçekleştirmediğini söyledi.

Milyarder iş insanı daha evvel çevreci nedenlerle Bitcoin’i eleştirirken, son paylaşımında da Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri satabileceği istikametinde sinyaller vermişti.

Musk, Mr. Whale isimli bir twitter adresinden yapılan “Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin’leri sattığını fark ettikleri vakit kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’a yönelik nefret göz önüne alındığında, onu suçlamazdım…” paylaşımına “Kesinlikle” diye karşılık vermişti.

Musk, Twitter’da kripto para ünitesi konusundaki duruşunu eleştiren birkaç farklı kullanıcıya da reaksiyon gösterdi.

TV gösterisinde Dogecoin için ‘dolandırıcılık’ demişti

Musk’ın bu paylaşımı son günlerde kripto para piyasasında tesirli olan açıklamalarının sonuncusu olarak kaydedildi. Ünlü iş insanı Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alması ve Dogecoin’e yönelik olumlu açıklamalarıyla piyasa üzerinde olumlu tesir yaratmıştı.

Lakin sonrasında gelen açıklamaları piyasada fiyatların aşağı inmesine neden oldu. 8 Mayıs’ta ABD’nin ünlü gösteri programı Saturday Night Live’a katılan Musk Dogecoin’de hayal kırıklığı yarattı.

Elon Musk: Tesla hiç Bitcoin satmadı

Musk’ın ABD’deki ünlü ‘Saturday Night Live’ televizyon programına katılıp Dogecoin ile ilgili konuşacağına işaret eden Twitter paylaşımı sonrasında heyecanlanan Dogecoin yatırımcıları gösteride aradığı bildirileri bulamamıştı.

Gösterinin açılış kısmında Musk ‘Saturday Night Live’a mesken sahipliği yapmak bir onur, bunu kastediyorum. Bazen bir şeyi söyledikten sonra ‘bunu demek istiyorum’ demem gerekiyor” diye konuştu. Musk’a gösterisinde annesi Maye Musk eşlik etti. Musk’ın annesi gösteri sırasında “Anneler Günü hediyen umarım Dogecoin değildir” derken Musk “Evet, öyle” diye karşılık verdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.