Elon Musk: Tesla, Bitcoin (BTC) ile Ödeme Almayı Durdurdu

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk: Tesla, Bitcoin (BTC) ile Ödeme Almayı Durdurdu

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketinin Bitcoin (BTC) ile ödeme almayı durdurduğunu tabir etti. Buna sebep olarak da, Bitcoin’in etrafa verdiği ziyan gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hatırlanacağı üzere araç devi Tesla, Bitcoin ile ödeme kabul ettiklerini açıklamıştı. Fakat işler artık bilakis dönmüşe benziyor. Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul etmeyi durdurduğunu açıkladı.

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklama şu biçimde:

“Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların ve bilhassa en berbat emisyona sahip olan kömürün süratle kullanılmasından dolayı telaş duyuyoruz.

Kripto paralar birçok seviyede düzgün bir fikirdir ve değerli bir geleceğe sahiptir. Lakin bunu etraf için büyük bir maliyeti olamaz.

Tesla rastgele bir Bitcoin’ini satmayacak. Ayrıyeten madencilik için sürdürülebilir güce geçilir geçilmez, ödemeler için tekrar Bitcoin kullanmayı planlıyoruz.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.