Elon Musk Etkisi: Bu Şirket de Bitcoin’e Sırt Çevirdi!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk Etkisi: Bu Şirket de Bitcoin’e Sırt Çevirdi!

Elektrikli otomobil şirketi Fisker’ın CEO’su, çevresel endişeleri sebep olarak göstererek, Bitcoin (BTC) alma veya BTC ödemelerine izin verme planlarının olmadığını söyledi.

Tesla’nın rakibi Fisker da Bitcoin (BTC)’e arkasını dönüyor

Yakın tarihli bir röportajda, şirketin CEO’su Henrik Fisker, Tesla’nın elektrikli araç rakibi Fisker Automotive’in Bitcoin’e yönelik bir hamle yapma planı olmadığını söyledi. Fisker ayrıca artan çevresel endişelere de değindi ve BTC’yi sürdürülemez bir çözüm olarak nitelendirdi.

Tesla ve CEO’su Elon Musk, son zamanlarda büyük bir piyasa kargaşasına neden olsa da, elektrikli araç üreticisi aslında BTC’nin en büyük sahiplerinden biri. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu yılın başlarında şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Ocak ayında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını gösteren bir belge sunmuştu.

Elon Musk Etkisi: Bu Şirket de Bitcoin’e Sırt Çevirdi!

Fisker: Bitcoin’in sürdürülebilir olduğunu düşünmüyorum

O zamandan beri Tesla’nın, diğer şirketler için Bitcoin’e yönelik hamle gerçekleştirme konusunda emsal olup olmayacağı düşünülüyordu. Ancak Tesla’nın büyük rakiplerinden biri olan Fisker Automotive’in böyle bir planı olmadığı da ortaya çıktı. Kurucu ortak ve CEO Henrik Fisker, geçtiğimiz günlerde şirketinin Bitcoin alabileceğini veya BTC ödemelerine izin verebileceği varsayımını reddetti. Dahası, para birimindeki herhangi bir değişikliği umursamıyor gibi görünüyor. Fisker, şunları söyledi:

Beş yıl içinde para biriminin ne olacağını kimsenin öngörebileceğini sanmıyorum. Bu noktada, para biriminin ne olduğu beni gerçekten rahatsız etmiyor.

Elon Musk Etkisi: Bu Şirket de Bitcoin’e Sırt Çevirdi!

Fisker, Bitcoin’den uzaklaşma planında Tesla ile aynı düşünceleri paylaşıyor gibi görünüyor. Musk’ın şirketi, çevre sorunları nedeniyle ürünleri için BTC transferlerini kabul etmeyi bırakacağını söylemişti. Milyarder daha sonra, Bitcoin madenciliğinin fosil yakıtlarla gerçekleştirildiğini savundu. Fisker’ın yönetim kurulu başkanı da şunları söyledi:

Bunun sürdürülebilir bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. Çevre dostu değil. Böyle bir hamle gerçekleştiremezdik.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.