Elon Musk Durmuyor: Yeni Bitcoin Yorumları Geldi!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk Durmuyor: Yeni Bitcoin Yorumları Geldi!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Bitcoin (BTC)’e yönelik tartışmalı açıklamalara imza attı. Bu açıklamalarının ardından Elon Musk, topluluktan ciddi tepkiler aldı. Elon Musk’a yönelik eleştiriler artarken ünlü milyarder yeni BTC açıklamasında bulundu ve “kripto paralara inancının yüksek olduğunu” belirtti.

Elon Musk, Bitcoin yorumlarına açıklık getirdi: Kripto paralara inancım yüksek!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla‘nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, kısa süre önce Bitcoin’e yönelik bomba açıklamalar imza attı. Salı günü, Elon Musk Tesla’nın araç alımlarında Bitcoin kullanımını askıya aldığını duyurdu. Bu açıklama ile Bitcoin yüzde 10’dan fazla değer kaybetti ve 45.000 dolara kadar kaydı. Elon Musk bu kararın nedeninin fosil yakıt kullanımının önüne geçmek olduğunu vurguladı. Ancak Elon Musk’a ve şirketi Tesla’ya yönelik tepkiler çığ gibi büyüyor.

Elon Musk Durmuyor: Yeni Bitcoin Yorumları Geldi!

Topluluktan gelen sert eleştirilerin ardından Elon Musk “kripto paralara inancının yüksek olduğunu” söyledi. Ayrıca ünlü milyarder, kripto paralara yönelik görüşlerine Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile açıklık getirdi. Elon Musk konuya yönelik şu açıklamaları paylaştı:

Açıkçası kripto paralara inancım yüksek, ama bu özellikle de kömür gibi fosil yakıtların kullanımında büyük bir artışa neden olmamalı. Bitcoin madenciliğinde ve işlemlerinde giderek daha fazla fosil yakıt kullanılıyor olmasından endişe duyuyoruz. Özellikle de kömür ki, tüm sera gazları arasında en kötü etki onun. Kripto para iyi bir fikir… Ama bu çevreye zarar verme pahasına olamaz.

Elon Musk Durmuyor: Yeni Bitcoin Yorumları Geldi!

Lider kripto para Bitcoin’de son durum nedir?

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında yüzde 1,4 oranında düşüşle 50.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 937 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. BTC yazım sırasında piyasa değeriyle 76,9 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Bitcoin’in fiyatı son 7 günde ise yüzde 10’dan fazla değer kaybetti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.