Elon Musk Durmuyor: İşte Yeni Bitcoin Paylaşımı!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk Durmuyor: İşte Yeni Bitcoin Paylaşımı!

Tesla CEO’su Elon Musk bugün bir twitter kullanıcısının yorumlarına cevap verdi. Musk’ın yanıtı olumlu gibi duruyor. Twitter kullanıcısı CryptoWhale Elon Musk’ın Bitcoin manipüle etmediği görüşünde. Takipçi böylesi tavırların iki yüzlülük olduğunu belirtiyor.

Bitocin ve Elon Musk

Tesla ve SpaceX’i yöneten ilginç bir kişilik olan milyarder Elon Musk, topluluk tarafından kendisine karşı yapılan Bitcoin fiyat manipülasyonu suçlamalarıyla ilgili olarak eleştirilere cevap verdi. Son tweet’inde ayrılan bir çifti Bitcoin ve kırık bir kalp emojisiyle paylaşan Musk, twitter’daki kripto para topluluğunun gazabına uğradı. Ancak bir Bitcoin balinasının Elon Musk’a sahip çıktığı görülüyor. Kullanıcı, bir yandan Bitcoin tutkunlarının BTC fiyatının hiçbir şekilde manipüle edilemeyeceğine yemin ettiğini, diğer yandan da tweet’leriyle Musk’ı fiyatı yukarı aşağı hareket ettirmekle suçladığını belirtti. CryptoWhale bu suçlamaları “ikiyüzlülüğün zirvesi” olarak isimlendiriyor. Diğer taraftan Musk da bu görüşe buna katılıyor gibi görünüyor.

Yine de, Cuma günkü Musk’ın Bitcoin hakkındaki tweet’i fiyatı yüzde üçün üzerinde aşağı çekti. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Musk’ın Tesla’nın “güçlü ellere” sahip olduğunu ve BTC satmadığını belirttiği önceki tweeti, en büyük kripto dalgalanmasını ortaya koydu. Bugün erken saatlerde Tesla CEO’su, Bitcoin temalı kıyafetlerle en sevdiği bir karakteri Twitter profil resmine tekrar koydu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.