Elon Musk Durmuyor: Bitcoin’i Dump’layan Sözlere Yenisi Eklendi!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk Durmuyor: Bitcoin’i Dump’layan Sözlere Yenisi Eklendi!

Elon Musk, Bitcoin’in çevre dostu bir kripto para birimi olmadığı konusunda ısrar ediyor. Musk, son olarak son aylarda Bitcoin enerji tüketiminde büyük bir artış olduğunu gösteren bir grafiği tweet olarak attı. Böylece, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini reddetmesinin temelini doğrulamaya çalıştı.

Elon Musk tweet’leri kripto piyasasını kötü etkiledi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bugün erken saatlerde Tesla’nın Bitcoin’in çok fazla enerji tüketmesi nedeniyle Bitcoin’i arabaları için ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi bıraktığı duyuruldu. Şirket, sahip olduğu BTC’yi satmayacak. Ancak Musk, Tesla için bir ödeme aracı olarak BTC’nin yerini alabilecek başka kripto para birimlerini inceleyeceğini tweetledi.

Musk, “temiz Bitcoin madenciliği” sektörüne girecek mi?

SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, Musk’ın Tesla’nın kamuoyunun dikkatini çekmek ve hükümetlerin dikkatini karbon ayak izi sorununa ve özellikle Bitcoin madenciliği için yenilenebilir enerji kaynakları arayışına çekmek için BTC ödemelerini kabul etmekten vazgeçtiğini duyurduğuna inanıyor. Scaramucci, gelecek yıl Tesla veya SolarCity’nin Bitcoin madencilik endüstrisini bozacağına ve yeşil enerji kullanarak Bitcoin madenciliği yapmaya başlayacağına dair 500 bin Satoshi’ye bahse girdi.

Elon Musk Durmuyor: Bitcoin’i Dump’layan Sözlere Yenisi Eklendi!

Birçok Bitcoin kullanıcısı, Bitcoin ödemeleri ve Tesla hakkındaki son açıklamasının ardından Musk ile tartışıyor. Birçoğu, BTC madencilerinin yüzde 75’inin zaten sürdürülebilir enerji kaynakları kullandığına işaret ediyor. Bunlardan biri de kripto alanında tanınmış bir isim olan Anthony Pompliano. Pompliano, bu konu üzerine konuşmak için CNBC’nin SquawkBox adlı programına katıldı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.