Elon Musk, Dogecoin ve SNL: İşte Merakla Beklenenler ve Yaşananlar

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk, Dogecoin ve SNL: İşte Merakla Beklenenler ve Yaşananlar

Elon Musk’un merakla beklenen SNL etkinliği sonlandı. Ancak Dogecoin kendinden beklenen performansı sergileyemedi. Elon Musk, SNL sırasında altcoin’den bahsetti ve durdurulamaz bir finansal araç olduğunu söyledi, hatta dolar kadar gerçek olduğunu vurguladı. Ancak kripto paranın fiyatı sert çakıldı. Popüler kripto para platformu Robinhood ise Dogecoin kargaşasını kaldıramadı.

Hayal Kırıklığı: Elon Musk’un SNL açıklamaları Dogecoin fiyatını uçuramadı!

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in “Saturday Night Live”de dünyayı ele geçirecek “durdurulamaz bir finansal araç” olduğunu söyledi. Elon Musk kripto parayı açıklamaya çalışırken DOGE’nin fiyat hareketine de dikkat çekti. Elon Musk, Doge’nin “gerçek bir kalkış” olduğunu vurguladı.  Ayrıca ünlü milyarder, Doge’nin Maye Musk’un Anneler Günü hediyesi olduğunu da söyledi. Elon Musk’a şovunda annesi Maye Musk eşlik etti. Elon Musk’Un annesi SNL sırasında “Anneler Günü hediyen umarım Dogecoin değildir” derken Elon Musk “Evet, öyle” diye cevap verdi. Tesla CEO’su  konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:    

Para biriminin geleceği bu. Dünyayı ele geçirecek durdurulamaz bir finansal araç. Aslında bir şaka olarak başlatıldı… Ancak şimdi gerçek bir şekilde yükseliyor. 

Elon Musk, Dogecoin ve SNL: İşte Merakla Beklenenler ve Yaşananlar

Ancak Doge, SNL’den bekleneni veremedi ve fiyatlar gece saatlerinde sert düştü. Popüler kripto para platformu Robinhood, Dogecoin’in son derece değişken fiyat hareketinin ortasında bir kez daha büyük bir kesinti yaşadı.  Elon Musk’un “Saturday Night Live” bölümünde Doge, milyarderin kripto parayı şaka yollu bir şekilde açıklamasının ardından kayıpların bir kısmını kapatmadan önce, meme kripto para birimi yüzde 33’e kadar düştü. DOGE şu anda günlük açılıştan bu yana yüzde 21 oranında düşüşle 0,56 dolardan işlem görüyor. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.