Elon Musk, Dogecoin ve Kripto Paralar: ABDli Eski Bakan Topa Tuttu!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk, Dogecoin ve Kripto Paralar: ABDli Eski Bakan Topa Tuttu!

Eski Çalışma Bakanı Robert Reich, Elon Musk tarafından atılan tweetleri ve onun sosyal medya faaliyetlerini eleştirdi. Reich, Musk’ın tweetlerinin artık komik olmadığını ve kripto para piyasasına zarar verdiğini söyledi.

Elon Musk ve kripto para piyasası

Robert Reich, Musk’ın tweet’lerinin, milyarderlerin piyasayı genellikle olumsuz bir şekilde nasıl manipüle ettiğinin acı bir örneği olduğunu açıkladı. Reich ayrıca Musk’ı kripto para birimlerini savunmada seçici olmakla suçladı. Kriptokoin.com olarak daha önceden de belirttiğimiz üzere Musk, meme tabanlı Dogecoin lehine tweet attı ve değerlerinin yükselmesine ve benzeri görülmemiş yüksek seviyelere ulaşmasına neden oldu. DOGE’nin rüya koşuları Nisan ayı boyunca ve Mayıs ayının başında devam etti. Tesla CEO’sunun 8 Mayıs’taki Saturday Night Live’daki görünümünden önce de zirve seviyesi olan 0,73 $’lık ATH’ye ulaştı. Sonrasında ise bir gerileme meydan geldi ve Dogecoin %50 oranında düştü.

Elon Musk, Dogecoin ve Kripto Paralar: ABDli Eski Bakan Topa Tuttu!

Elon Musk burada da durmadı. İlk olarak Tesla, elektrikli arabaları için ödeme olarak BTC’yi kabul etmeye başladı. Hatta Bitcoin’e hatırı sayılır miktarda yatırım yaptı. Daha sonra Elon Musk, BTC’ye yatırım yaparken dikkatli olmak gerektiğini savundu. Tesla ayrıca çevresel sorunları öne sürerek kripto para birimini ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi bıraktı. BTC değerleri düştü ve en düşük seviyelerine geriledi. Son zamanlarda Musk, yetişkin içerik oluşturucu NFT platformu CumRocket için yerel token olan CUMMIES’i tanıtmaya başladı. CUMMIES’in değeri fırladı ve 24 saatin en yüksek seviyesi olan 0.219 Dolar’a ulaştı. Bir Wall Street Journal makalesinde Reich, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) temsilcilerin Musk’ın iki kez tweet’leriyle bir mahkeme kararını ihlal ettiği görüşünde olduklarını bildirdi. Mahkeme emriyle alınan bir karar, şirket avukatlarının CEO’nun Twitter faaliyetlerini incelemesini zorunlu kıldı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.